آسیا کانون طوفان های استوایی می شود

آسیا کانون طوفان های استوایی می شود خراسان رضوی آسیا بیشترین طوفان های استوایی را تا کمتر از 20 سال آینده تجربه خواهدنمود.


به نقل از ارث، برمبنای تحقیقات جدید به رهبری دانشگاه ساوت همپتون بریتانیا، تغییرات آب وهوایی ناشی از فعالیتهای انسانی موجب می شود طوفان های استوایی قوی تا سال ۲۰۵۰ دو برابر شود و خیلی از نقاط جهان را در معرض خطر قرار دهد. کارشناسان استدلال می کنند که حداکثر سرعت باد در رابطه با این طوفان ها می تواند حدود ۲۰ درصد افزایش یابد.
طوفان های استوایی از مخرب ترین رویدادهای آب وهوایی شدید جهان اما نسبتا نادر هستند و تنها حدود ۸۰ تا ۱۰۰ طوفان سالانه در سراسر جهان تشکیل می شوند.
دانشمندان با ترکیب داده های تاریخی با مدلهای آب وهوای جهانی، صدها هزار «گردباد استوایی مصنوعی» را بمنظور پیش بینی فراوانی وقوع چنین رویدادهایی در سراسر جهان طی دهه های آینده، در حالیکه تغییرات آب وهوایی تشدید می شود، تولید کردند.
نتایج نشان داده است که فراوانی شدیدترین طوفان های استوایی در سطح جهانی دو برابر خواهد شد، در حالیکه طوفان ها و طوفان های استوایی ضعیف تر در خیلی از مناطق جهان کمتر رایج خواهند شد. یک استثنای مهم ممکنست خلیج بنگال باشد، جایی که دانشمندان کاهش فراوانی طوفان های شدید را پیش بینی می کنند.
آسیا به احتمال زیاد شاهد بیشترین افزایش در تعداد مواردی است که در معرض طوفان های استوایی قرار می گیرند، به صورتی که میلیونها نفر در چین، ژاپن، ویتنام و کره جنوبی با خطرات شدید روبرو هستند.
نتایج این بررسی می تواند به شناسایی مکان هایی که در معرض بیشترین افزایش ریسک طوفان استوایی هستند کمک نماید تا اقداماتی را برای کاهش خطر در این مناطق برای کاهش خسارات و تلفات انجام دهند.
نتایج این مطالعه در نشریه Science Advances انتشار یافته است.1401/02/10
12:33:06
5.0 / 5
267
تگهای خبر: آب , دام , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک