اطرافیانم کرونا گرفته اند، چرا نتیجه آزمایش من منفی است؟

اطرافیانم کرونا گرفته اند، چرا نتیجه آزمایش من منفی است؟ به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی آزمایش های جدید دریافته است که چرا بعضی از افراد در مقابل کووید-۱۹ مقاوم ترند و با وجود قرار گرفتن در معرض عفونت، آزمایششان منفی می شود در حالیکه در میلیونها نفر دیگر این ویروس به سرعت توسعه پیدا می کند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، تیمی از کالج دانشگاهی لندن بین مقاومت در مقابل کووید-۱۹ و سلول های تی (T-cells) موجود در دستگاه ایمنی بدن که می توانند ویروس سارس-کوو-۲ و سایر عفونت های خانواده ویروس کرونا را در مراحل اولیه پاکسازی کنند، ارتباطی پیدا کرده اند که راه را برای تکنولوژی جدید تولید واکسن می گشاید.
لئو سوادلینگ، ایمنی شناس کالج دانشگاهی لندن و نویسنده اصلی این مقاله، اظهار داشت: هر فردی شاهدی بر مبنای شنیده ها از مردم دارد دال بر این که برخی افراد در معرض عفونت قرار گرفته اند، اما تسلیم نشده اند. چیزی که نمی دانستیم این است که آیا این دسته از افراد واقعا توانسته بودند کاملا از ویروس اجتناب کنند یا این که ویروس را به صورت طبیعی و پیش از این که با آزمایش های متعارف قابل تشخیص باشد، از بدنشان پاکسازی کرده اند؟
اعتقاد بر این است که در بعضی افراد، به علت مبارزه دستگاه ایمنی بدن با عفونت های مشابه ناشی از سایر ویروس های کرونای فصلی مانند آن هایی که سبب سرماخوردگی می شوند، «سلول های تی حافظه» (Memory T-cells) با توانایی مبارزه با ویروس بوجود آمده اند. بر مبنای مطالعه ای که چهارشنبه در مجله «نیچر» انتشار یافت، این «سلول های تی حافظه» از برخی افراد در مقابل کووید-۱۹محافظت می کنند.
این بدان معنا است که بعضی از افراد که ویروس وارد بدنشان شده است، نسبت به دیگران توان قوی تری برای مبارزه با آن داشته اند و ویروس آنقدر در بدنشان نمانده است که پادتنی ایجاد نماید یا علائمی نشان دهد، امری که به منفی شدن آزمایش پی سی آر آنها منجر می شود.
بنابر گزارش روزنامه ایندیپندنت، تیم پزشکی که این مطالعه را انجام داد می گوید که با استفاده از این تکنولوژی در تولید واکسن ها، میتوان واکنش آنها را در مقابل کووید-۱۹ قوی تر و بادوام تر کرد.
متخصصان در این آزمایش ها ۷۳۱ کارمند مراقبت های بهداشتی را مطالعه و پاسخ ایمنی آنها در طول موج اول همه گیری را بررسی کردند. آنها دریافتند که ۵۸ شرکت کننده در این مطالعه به رغم قرار گرفتن در معرض خطر بالا، جواب آزمایش کووید مثبت نشان ندادند اما نمونه های آنها، افزایش میزان سلول های تی را نشان می داد. این بدان معنا است که بعضی از شرکت کنندگان حتی پیش از شروع همه گیری، مصونیت طبیعی داشته اند.
در حالیکه واکسن های کنونی کووید-۱۹ بر مقاومت مبتنی بر پادتن اتکا دارند که به معنای هدف قرار دادن شاخه پروتئینی در لایه بیرونی ویروس می باشد، این سلول های تی کمیاب توانستند سازوکار داخلی ویروس را شناسایی و سریع تر عمل کنند.
دکتر الکساندر ادواردز، دانشیار فناوری زیست پزشکی در دانشگاه «ریدینگ» هم اظهار داشت: برخلاف پادتن ها که شکل لایه بیرونی را تشخیص می دهند، سلول های تی یا همان گلبول های سفید خون که در دستگاه ایمنی ما نقش مرکزی دارند، این قدرت را دارند که پروتئین های ویروس کرونا را حتی زمانی که در لایه های درونی ذره ویروس دفن شده اند، بو بکشند.
وی تصریح کرد: این مطالعه شواهد محکمی از آنچه از زیست شناسی بالقوه میزبان ویروس انتظار می رود، عرضه می دهد. بدین معنا که میتوان انتظار داشت افراد مختلف بعد از قرار گرفتن در معرض ویروس نتایج متفاوتی بگیرند. گاهی امکان دارد خوش اقبال باشید و مبتلا نشوید. در مواقع دیگر امکان دارد کاملا آلوده شوید و بیماری را خفیف یا شدید تجربه کنید.
این یافته ها همینطور راه را برای فناوری تولید واکسن با استفاده سلول های تی باز می کند که می تواند دستگاه ایمنی بدن را بعد از قرار گرفتن در معرض ویروس، اما پیش از تجربه علایم یا پاسخ آنتی بادی، فعال کند.
منبع:

1400/08/21
13:32:29
5.0 / 5
283
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک