رییس منطقه حفاظت شده مند استان بوشهر مجروح شد

رییس منطقه حفاظت شده مند استان بوشهر مجروح شد خرید و فروش حیوان خانگی: بوشهر محمد محمدی فر، رییس منطقه حفاظت شده ˮمندˮ استان بوشهر توسط شکارچیان بدون مجوز مورد به هدف خوردن گلوله قرار گرفت و مجروح شد.


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در اولین لحظات این اتفاق به همراه سیداحسان موسوی؛ فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر با حضور بر بالین این محیط بان در بیمارستان بندر دیر از وضعیت عمومی وی کسب اطلاع، و مراحل درمانی ایشان را پیگیری کردند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر اظهار نمود: شکارچیان بدون مجوز آهو در منطقه حفاظت شده مند استان بوشهربه سوی محیط بانان شلیک کرده و مسئول منطقه حفاظت شده مند، محیط بان محمد محمدی فر را مجروح کردند.
این حادثه وقتی رخ می دهد که شکارچیان بدون مجوز وارد منطقه حفاظت شده مند، زیستگاه آهو می شوند و با حضور مقتدر یگان حفاظت محیط زیست منطقه که در حال گشت و کنترل بودند، مواجه می گردند و به اعلام ایست ماموران توجه نکرده و به سمت ماموران شلیک و مسوول منطقه حفاظت شده مند را مجروح می کنند.
محیط بان مجروح به سرعت به بیمارستان منتقل و تحت مداوا قرار گرفته که حال عمومی وی تا کنون مطلوب گزارش شده است. درهمین زمینه قابل ذکر است که متخلف متمرد شناسایی و پیگیری جهت دستگیری وی با دستور مقامات قضایی استان و شهرستان در حال انجام است.
شایان ذکر است محیط بانان بعنوان ضابطین خاص دادگستری وظیفه حفاظت و حراست از مناطق حفاظت شده و گونه های جانوری و گیاهان را برعهده دارند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر در این زمینه اطلاعات جزیی تری را در اختیار ایسنا قرار داده است.
سید احسان موسوی اظهار داشت: بنابر گشت و کنترل همیشگی محیط بانان در منطقه مند و پایش وضعیت زیستی آهوهای مند، در ساعات اولیه بامدادان روز پنجشنبه بیستم آبان ماه، محیط بان محمدی فر و محیطبان شفیع نیا متوجه نور چراغ یک موتورمی شوند و به سمت آن حرکت می کنند، تا این که در می یابند، فرد موردنظر، از متخلفان شکار و صید غیرمجازی است که همیشه به انجام کارهای غیرقانونی در منطقه می پردازد، پس با بیان اخطار به وی و بعد از سر باز زدن متخلف برای خروج از منطقه، با تدبیر محیط بانان شرایطی فراهم می شود تا متخلف از منطقه بیرون رود و تعقیب و گریزی تا میدان خالوحسین در شهر بردخون شکل می گیرد.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر اشاره کرد: سپس در حضور مردم، فرد متخلف، با شلیک تفنگ ساچمه زن از فاصله یک متری، هردو محیط بان محمدی فر و شفیع نیا را زخمی می کند و مبادرت به گریز از صحنه درگیری می نماید.
موسوی در ادامه اضافه کرد: بعد از مجروح شدن هر دو محیطبان توسط ساچمه های شلیک شده، با پلیس 110 تماس برقرار می شود و بعد از صورتجلسه، محیط بان محمد محمدی فر به بیمارستان منتقل می گردد و حال عمومی هر دو محیط بان در این لحظه خوب و پایدار است.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان بوشهر در آخر اظهار داشت: در همان اولین ساعات این اتفاق تلخ، کارهای اداری و قضایی توسط دادستان شهرستان دیر و قاضی کشیک صورت پذیرفت، هماهنگی ها و دستور اکید به عوامل انتظامی و امنیتی جهت دستگیری متخلف صادر گردیده است.
منبع:

1400/08/22
10:53:23
5.0 / 5
338
تگهای خبر: آب , حفاظت , دام , شكار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک