فشار بر کشورها برای دستیابی به توافق اقلیمی در کوپ۲۶

فشار بر کشورها برای دستیابی به توافق اقلیمی در کوپ۲۶ به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی کنفرانس آب و هوایی سازمان ملل معروف به کوپ ۲۶ (COP26) درحال دستیابی به یک توافق جهانی با هدف محدود کردن میزان افزایش دمای هواست و مسؤلان برگزارکننده این اجلاس امیدوارند که امروز (شنبه) توافق نهایی حاصل شود.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، نمایندگانی از نزدیک به ۲۰۰ کشور جهان وظیفه دارند تا در جهت تحقق هدف توافق پاریس در سال ۲۰۱۵ و پیشگیری از افزایش ۱.۵ درجه سانتیگرادی دما تلاش کنند چون که بلایای طبیعی و فجایع ناشی از گرم شدن هوا، سراسر جهان را تهدید می کند.
در این مذاکرات اقتصادهای درحال توسعه به رهبری هند با درخواست های مطرح شده برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای بدون حمایت مالی، خودداری از بکارگیری سوخت های فسیلی و سازگاری با تاثیرات شتاب دهنده تغییرات اقلیمی مخالفت کردند.
ضرب الاجل آخر مذاکرات دو هفته ای فرا رسیده و چهره های برجسته جهانی وارد میدان شدند تا یکدیگر را به همکاری در جهت منافع مردمی که به علت بحران آب و هوایی با تهدید روبرو هستند، تشویق کنند.
مسؤلان برگزارکننده کنفرانس آب و هوایی سازمان ملل پیش از این تایید کردند که پیش نویس متن جدید توافقنامه جهت بررسی دقیق تا ساعات ابتدایی روز شنبه در گلاسگو منتشر نخواهد شد.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از روزنامه گاردین، "فرانس تیمرمن"، نایب رییس کمیسیون اتحادیه اروپا اظهار داشت: در صورتی که ما شکست بخوریم، نوه یک ساله من با انسان های دیگر برای تأمین آب و غذا می جنگد. این حقیقت تلخی است که ما با آن روبرو می باشیم. ازاین رو پیشگیری از افزایش ۱.۵ درجه سانتیگرادی دما برای جلوگیری از آینده ای است که برای فرزندان و نوه های ما غیرقابل زندگی خواهد بود.
منبع:

1400/08/22
22:29:40
5.0 / 5
425
تگهای خبر: آب , اقلیم , دما , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک