سازمان هواشناسی هشدار داد

افزایش ارتفاع موج در دریای خزر و خلیج فارس

افزایش ارتفاع موج در دریای خزر و خلیج فارس سازمان هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج در دریای خزر و خلیج فارس اخطار داد.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور اخطار زردرنگ آورده است: از سه شنبه (۲ آذرماه) تا چهارشنبه ( ۳ آذرماه) افزایش ارتفاع موج از ۱ تا ۱.۵ متر در نواحی ساحلی و در فراساحل تا ۲ متردر خلیج فارس و غرب تنگه هرمز، در نواحی ساحلی و دور از ساحل بوشهر و غرب هرمزگان پیشبینی می شود.

در این شرایط جوی احتمال صدمه وارد شدن به قفس ها و تورهای صیادی، احتمال خسارت دیدن قایق و شناورهای کوچک و نیمه سنگین و احتمال اختلال در فعالیتهای دریایی وجود دارد ازاین رو سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در ترددهای دریایی بخصوص تردد با شناورهای سبک و قایق های صیادی و تفریحی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی سفارش می کند.

در ادامه این اخطار آمده است: افزایش ارتفاع موج از ۱ تا ۱.۵ متر در نواحی ساحلی و در فراساحل از ۲ تا ۲.۵ متر همراه با بارش باران چهارشنبه (۳ آذرماه) در دریای خزر، گیلان و مازندران و پنج شنبه (۴ آذرماه) در دریای خزر، گیلان، مازندران و گلستان قابل پیشبینی است.

از مخاطرات این شرایط جوی میتوان به احتمال صدمه دیدن به قفس ها و تورهای صیادی، احتمال خسارت وارد شدن به به قایق و شناورهای کوچک و نیمه سنگین و احتمال اختلال در فعالیتهای دریایی اشاره نمود و نسبت به احتیاط در ترددهای دریایی بخصوص تردد با شناورهای سبک و قایق های صیادی و تفریحی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی سفارش می شود.

به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا اخطار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1400/09/01
22:43:34
5.0 / 5
386
تگهای خبر: بارش , دام , دریا , صیاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک