معاون استاندار تهران خبر داد

تعطیلی پیش دبستانی ها و غیرحضوری شدن کلیه مقاطع تحصیلی در روز چهارشنبه

تعطیلی پیش دبستانی ها و غیرحضوری شدن کلیه مقاطع تحصیلی در روز چهارشنبه خرید و فروش حیوان خانگی: معاون استاندار تهران از برگزاری کلاس های کلیه مقاطع تحصیلی بصورت غیر حضوری در روز چهارشنبه به سبب آلودگی هوا آگاهی داد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، عابد ملکی در آخر جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران در تشریح مصوبات این جلسه اظهار داشت: مصوبات جلسه امروز تا اختتام روز پنجشنبه اجرا می گردد و برای روزهای شنبه و یکشنبه با تشکیل جلسه باردیگر دستورالعمل ها بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.
وی اضافه کرد: در این نشست قرار شد کنترل دقیق تر خودرو های فاقد برگه معاینه فنی اجرائی شود و همین طور ممنوعیت تردد شبانه کلیه خودرو های گازوئیلی سنگین مانند کامیون، تریلی، جرثقیل و... توسط پلیس راهور اجرا می گردد. بعلاوه از انجام کلیه کارهای عمرانی که سبب تشدید آلودگی هوا می شود جلوگیری خواهد شد.
وی افزود: از روشن ماندن اتوبوس ها و مینی بوس ها در پایانه های مسافربری جلوگیری خواهد شد و نظارت ویژه ای برای جلوگیری از سوزاندن زباله و شاخ و برگ درختان و ضایعات اعمال خواهد شد. در این دو روز استقرار پایگاه های سیار فوریت های پزشکی (اورژانس) و هلال احمر با جانمایی مناطق آلوده تر و پر ترددتر بمنظور کاهش زمان دسترسی به پایگاه ها صورت خواهد گرفت. همین طور تعطیلی مراکز پیش دبستانی و غیر حضوری شدن کلیه مقاطع تحصیلی آموزشی صورت خواهد گرفت و به دانشگاه ها نیز پیشنهاد می شود که کلاس های خودرا بصورت غیر حضوری دایر کنند. مهدهای کودک نیز بوسیله بهزیستی تعطیل خواهند شد.
وی افزود: مدیران با مرخصی اولیای کودکانی که به مهد کودک می روند و دانش آموزان مشغول به تحصیل در مراکز پیش دبستانی، دبستان ها و دبیرستان ها موافقت خواهند کرد. از طرف دیگر تعطیلی موقت واحدهای صنعتی، کارخانه ها و مراکز موثر در تشدید آلودگی هوا، اعمال و استفاده از سوخت مایع در نیروگاه ها و صنایع مجاور کلانشهرها ممنوع خواهد بود. همین طور اطلاع رسانی برای خودداری از کارهای ورزشی شامل انفرادی، همگانی و باشگاهی در محیط های باز صورت خواهد گرفت.
معاون عمرانی استاندار تهران با تاکید بر لزوم مشارکت شهروندان برای رعایت هر چه بیشتر مصوبات جلسات کمیسیون اضطرار آلودگی هوای تهران اظهار داشت: بهتر است در این ایام استفاده از ماسکهای استاندارد برای آلودگی هوا در دستور کار قرار بگیرد. در این ایام شرکت ملی گاز ایران نیز موظف است برای تامین سوخت گاز مورد نیاز نیروگاه ها و سایر واحدهای متصل به شبکه گازرسانی که فعالیت آنها در این شرایط لازم است برنامه ریزی لازم را انجام دهد.
منبع:

1400/09/10
11:37:00
5.0 / 5
501
تگهای خبر: آلودگی , آموزش , پزشك , سوخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک