ابلاغ سند آموزش های مهارتی در مدارس استثنایی

ابلاغ سند آموزش های مهارتی در مدارس استثنایی خرید و فروش حیوان خانگی: رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اعلان اینکه یکی از رویکرد های ما توسعه هرچه بیشتر آموزش های مهارتی است اعلام نمود که به زودی سندجامع آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای آماده و ابلاغ خواهد گردید.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سیدجواد حسینی در همایش روز جهانی معلولان که در مجتمع نابینایان شهید محبی انجام شد ضمن گرامیداشت روز جهانی معلولان اظهار داشت: آگاهی یافتن نسبت به مشکلات معلولان، تلاش در جهت مناسب سازی جامعه و رفع تبعیض همچون اهداف این روز است.
وی ادامه داد: از بیش از هفت میلیارد جمعیت دنیا، دست کم یک میلیارد نفر گرفتار انواعی از معلولیت ها هستند که ۸۰ درصد آنها در جوامع درحال توسعه زندگی می کنند. ۱۰۰ میلیون کودک در حهان گرفتار معلولیت هستند این در حالیست که هشت میلیون فرد دارای معلولیت در ایران ایرانی داریم.
معاون وزیر آموزش و پرورش با اعلان اینکه سندملی ما در این حوزه، قانون جامع پشتیبانی از معلولان است که تصویب و ابلاغ گردیده اظهار داشت: بزرگترین مولفه جامعه دوستدار انسان، جامعه دوستدار معلول است. چنین جامعه ای، جامعه ای برای همگان است و باید در اندیشه ساختن جامعه ای دوستدار انسان باشیم. معلولیت یک مفهوم شکل گرفتنی شمرده می شود نه مفهومی ماهوی و ذاتی. معلولیت یک مفهوم اجتماعی و محیطی است و باید یکی از جدی ترین نگاه های روزجهانی این باشد که این مفهوم و نگرش را اصلاح نماید.
حسینی افزود: در چنین جامعه ای حق برخورداری از سلامت، فعالیت اجتماعی، تفریح، سفر، گذران اوقات مطلوب فراغت، حق اشتغال، کار و خصوصاً حق آموزش و به مدرسه رفتن باید برای همه برابر بوده و برای تحقق این حقوق تدبیر و تلاش شود.
سازمان آموزش و پرورش استثنایی از بدو تاسیی تا کنون پوشش تحصیلی را ۱۸ برابر افزایش داده است. یک هزار عنوان کتاب طراحی و مناسب سازی شده و بیش از ۱۰ هزار محتوای آموزش مجازی ساخته و عرضه شده است. توانمندسازی در زمینه زبان اشاره و خط بریل برای ۲۴ هزار معلم، اولیاء و مدیران در قالب برگزاری ۲۲۸ کارگاه انجام شده است.
رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با اشاره به این که همین طور موفق شدیم سرانه فضای آموزشی استثنایی را به ۱۱ متر مربع برسانیم اظهار نمود: بیش از ۱۲۰۰ مدرسه مناسب سازی شده اند و یکی از رویکرد های ما توسعه هرچه بیشتر آموزش های مهارتی است. ۱۱۰۳ مدرسه هنرستانی به هنرجویان در قالب ۳۶ رشته آموزش می دهند. فقط در دوسال ۹۹ و ۱۴۰۰، ۶۲ رشته هنرستانی توسعه یافته است و تلاش می نماییم با آموزش های همراه با تولید، هرچه بیشتر تولید مهارتی را به سمت تجاری سازی و برندسازی برده و تولیدات را در معرض دید عموم و فروش قرار دهیم.
وی همین طور اعلام نمود که به زودی سندجامع آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای آماده و ابلاغ خواهد گردید. برای جامعه دوستدار انسان به تلاش و کوششی سخت نیازمندیم. ۷۰۰ همکار توانبخش ما خدمات توانخشی در مدارس ارائه می دهند. طرح توانبخشی برون مدرسه ای نیز ارتقاء یافته و بودجه آن به بالای ۱۰ میلیارد تومان امسال رسیده است.
حسینی اضافه کرد: طرح خدمات حمایتی در قالب ۱۹ قلم خدمت ۴۲ هزار دانش آموز را با اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی پوشش داده است.
وی با تاکید بر این که مداخلات بهنگام باید برای دانش آموزان با نیازهای ویژه مورد توجه باشد اظهار نمود: در همین راستا افزایش ۱۰۰ درصدی غربالگری را هدفگذاری کردیم و ۹۹ درصد نوآموزان دبستانی با ارائه خدمت بیش از ۲۰ هزار نیروی انسانی و همین طور ۱۶۹ هزار نوآموز پیش دبستانی امسال تحت پوشش سنجش رفتند.
منبع:

1400/09/13
16:09:17
5.0 / 5
351
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دام , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک