خطر تماس طولانی مدت با آلاینده ها برای قلب و عروق

خطر تماس طولانی مدت با آلاینده ها برای قلب و عروق به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO) آلودگی هوا بزرگترین عامل تهدید کننده سلامت در سرتاسر جهان است و سالانه بیشتر از ۴.۲ میلیون مورد مرگ را به خود اختصاص می دهد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، علاوه بر این، نتایج تحقیقات نشان می دهد قرار گرفتن مزمن و طولانی مدت در معرض ذرات آلاینده به خطر بروز بیماری های قلبی و عروقی و تنفسی کمک می نماید و به صورت خاص با فشار خون بالا مرتبط می باشد.
در این مطالعه تأثیر آلاینده های ذرات معلق بر بروز طولانی مدت عارضه فشار خون در اسپانیا مورد ارزیابی قرار گرفت که تایید کننده لزوم بهبود کیفیت هوا تا حد ممکن به منظور کاهش خطر مبتلا شدن به بیماری های قلبی متابولیک است.
در این بررسی ۱۱۰۳ فرد ۱۸ تا ۸۳ ساله شرکت داشتند. هیچ یک از شرکت کنندگان در شروع مطالعه (۲۰۱۰-۲۰۰۸) به عارضه فشار خون بالا مبتلا نبودند و وضعت سلامت آنان تا سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ تحت کنترل بود.
در چندین مطالعه که پیش از این انجام گرفته ارتباط کوتاه مدت و بلندمدت آلاینده های هوای محیط با فشار خون و سطح فشار خون توضیح داده شده، اما مطالعات کمی به ارتباط بین قرار گرفتن طولانی مدت در معرض این ذرات و بروز فشار خون بالا به روشی آینده نگر پرداخته اند.
طی مراحل مطالعه، شرکت کنندگان تحت معاینه پزشکی قرار گرفتند و نمونه خون آنان آزمایش شد. همینطور آنان به پرسشهای در ارتباط با سن، جنسیت، سطح تحصیلات، قومیت، مصرف سیگار، مصرف الکل و سایر متغیرها پاسخ دادند. میزان مصرف غذا با استفاده از پرسشنامه پایبندی به رژیم غذایی مدیترانه ای تعیین شد، همینطور سطح فعالیت بدنی آنها مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت و شاخص توده بدنی محاسبه شد.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از نیوز مدیکال، محقان اظهار داشتند: داده های ما با شواهد زیادی مطابقت دارد که نشان داده است آلودگی هوا امکان دارد در بروز عارضه فشار خون بالا نقش داشته باشد. همینطور تایید کننده این حقیقت است که ذرات آلاینده بزرگترین تهدید برای سیستم قلبی عروقی است.1400/09/14
12:36:47
5.0 / 5
403
تگهای خبر: آلودگی , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک