بخارصنعت سپهر

تولید کننده تجهیزات گرمایشی

تولید کننده تجهیزات گرمایشی گروه صنعتی بخار صنعت سپهر با پشتوانه 15 سال سابقه مدیران خود در حوزه های ساخت و تامین تجهیزات تاسیسات صنعتی و ساختمانی ، تاسیس گردیده است و تولیدکننده تجهیزات و ماشین آلات گرمایشی می باشد.


بخارصنعت سپهر

تولیدکننده تجهیزات و ماشین آلات گرمایشی شامل : انواع دیگ بخار ، دیگ آبداغ ، دیگ آبگرم ، دیگ روغن داغ، مخازن تحت فشار ، مبدل ، کوره های هوای گرم ، دی اریتور (گاز زدا) ، منابع کوئلی ، فیلترشنی و سختی گیرمطابق با استاندارد

 

گروه صنعتی بخار صنعت سپهر با پشتوانه 15 سال سابقه مدیران خود در حوزه های ساخت و تامین تجهیزات تاسیسات صنعتی و ساختمانی ، تاسیس گردیده است  و با بهره مندی از متخصصین مجرب و کار آزموده در مسیر توسعه دانش و تجربه اقدام به تولید و تامین محصولات به صورت تخصصی نموده است .

بخارصنعت سپهر

تولید کننده تجهیزات گرمایشی مطابق با استاندارد های لازم شامل :

 • دیگ بخار
 • Steam Boiler
 • دیگ ابگرم
 • Hot water boiler
 • دیگ روغن داغ
 • Hot oil pot
 • هیترهای صنعتی
 • Industrial heaters
 • مخازن تحت فشار و مخازن کویل دار
 • Vessels Under Pressure & Domestic Hot
 • رآکتور و برج های تقطیر
 • Reactors & Fractionation column
 • مبدل های حرارتی
 • Heat Exchange
 • انواع کوره و کوره های هوای گرم
 • Furnace & Hot Air Furnace
 • دی اریتور(گاز زدا)
 • Deaerator
 • تجهیزات تصفیه آب ،فیلتر شنی و سختی گیر
 • Sand Filter & water softener
 

 

در ادامه به معرفی هر کدام از محصولات میپردازیم :

 

دیگ بخار

دیگ بخار از نظر تعداد مراحل عبور آتش شامل دو مرحله یا دو پاس و سه مرحله یا سه پاس و از نظر موقعیت به دو دسته کوره وت بک (Wet Back) و درای بک (Dry Back) تقسیم بندی می شوند .

 

دیگ های بخار عمودی یا بویلر های بخار عمودی ( ایستاده ) برای تولید بخار با ظرفیت و فشار پایین مناسب هستند . مهمترین ویژگی این دیگ ها امکان استفاده در فضاهای محدود و نصب و راه اندازی بسیار آسان می باشد.

 

دیگ های حرارتی افقی راندمان بالاتری نسبت به دیگ های عمودی داشته و سبب کاهش مصرف سوخت در بلند مدت می شوند . همچنین در این دیگ ها بر خلاف دیگ های عمودی امکان افزایش فشار کار دستگاه وجود دارد . دلیل دیگری که بویلرهای بخار افقی را از دیگ های بخار عمودی متمایز میکند امکان بازدید کوره ها ، سطح داخلی عبور دود و داخل مخزن است .

 

امروزه خوشبختانه تعداد تولیدکنندگان داخلی دیگ بخار افزایش چشم گیری داشته و این موضوع موجب ایجاد رقابت و بهبود کیفیت در تولید دیگ بخار گردیده است. اما از طرف دیگر متاسفانه موجب رقابت نا سالم و تولید محصولی با قیمت پایین و البته کیفیت پایین تر توسط برخی از تولیدکنندگان شده است. ما در شرکت بخار صنعت سپهر همواره کوشیده ایم تا تولیدات باکیفیت را در اختیار شما مشتریان گرانقدر قرار دهیم.

 

دیگ آبگرم

دیگ آبگرم  (دیگ آبداغ ، دیگ آب گرم فولادی ) دستگاهی است که انرژی حرارتی آزاد شده حاصل از احتراق سوخت توسط مشعل را به آب داخل خود منتقل می کند. این آب گرم شده توسط پمپ به گردش در آمده و بخشی از انرژی خود را از دست می دهد. در نتیجه آب با دمای پایین به داخل دیگ باز می گردد و مجددا گرم می شود.

 

 

مهم ترین دستگاه نصب شده در تاسیسات حرارت مرکزی بویلر آبگرم (دیگ آب گرم) می باشد که عمل انتقال حرارت حاصل از سوخت به آب را انجام می دهد و همانطور که مطلع می باشید این دیگ ها در دو نوع فولادی و چدنی رایج می باشند.

 

مشخصات فنی دیگ فولادی:

 

دیگ فولادی از ورقه های فولادی با ضخامت های مختلف ساخته می شود. لوله های آتش خوار با جنس آلیاژ مخصوص حرارت ایجاد شده توسط مشعل را به سیال انتقال می دهد.

 

برای کنترل و ایمنی در دیگ انواع تجهیزات کنترلی نظیر شیر فشار شکن ، شیر تخلیه، ترموستات و … نصب می شود. برای افزایش راندمان می توان از تجهیزات جانبی نظیر سختی گیر، دی اریتور و … نیز استفاده نمود.

 

تجهیزات جانبی موتورخانه آب گرم : شامل منبع انبساط باز ، منبع انبساط بسته ، ایر سپراتور ، منبع ذخیره آب ، منبع ذخیره گازوئیل ، منبع روزانه ذخیره گازوئیل می باشد.

 

منبع انبساط

منبع انبساط مخزنی است که فشار اضافی سیالات گرم شده را بالانس کرده و کمبود آب در گردش درون سیستم های حرارت مرکزی را جبران می کند. انواع مختلفی از مخارن انبساط وجود دارد که به طور کلی در دو دسته مخازن انبساط باز و مخازن انبساط بسته تقسیم بندی می شوند. منابع به دو نوع باز و بسته تقسیم می شوند.

 

ایرسپراتور(Air Separator)

ایرسپراتور دستگاهی است جهت جدا نمودن و خارج ساختن هوای محلول در آب، که در سیستمهای حرارتی با بویلر های آبگرم بکار می رود.

ایرسپراتور با فیلتر استانلس استیل سطح تنش سیال را کاسته و ذرات آلاینده جامد معلق در هوا که رسوب آن، باعث کاهش انتقال حرارت و خرابی اجزای سیستم و افزایش نویز می گردد را از سیستم دور می کند.

با جدا سازی هوای محلول در آب، هزینه بهره برداری از سیستم کاهش و عمر تجهیزات افزایش می یابد.

 

منبع ذخیره گازوئیل

برای ذخیره سوخت به منبعی با ظرفیت مناسب نیاز است تا بتواند برای مدت معینی جوابگوی مصرف سوخت مشعل باشد.

حجم این منبع به میزان مصرف سوخت توسط مشعل و زمانی که لازم است سوخت ذخیره داشته باشیم بستگی دارد.

 

دیگ روغن داغ

به بویلری که بجای آب از روغن به عنوان سیال گرم شونده استفاده می کند دیگ روغن داغ یا بویلر روغن داغ می گویند .  با استفاده از دیگ روغن داغ (برخلاف دیگ آبداغ یا دیگ بخار ) دستیابی به دمای بالا در فشار کار پایین امکان پذیر است. درجه حرارت کار دیگ روغن داغ معمولاً بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ درجه سانتی گراد می باشد. در این دیگ ها با ایجاد سطح انتقال حرارت لازم ، گرمای گازهای حاصل از احتراق مشعل به روغن حرارتی در حال گردش منتقل گشته و موجب افزایش دمای آن می گردد.

 

مزایای دیگ روغن داغ نسبت به دیگ بخار :

 تامین دمای بالا در فشار کار پایین.

  عدم رسوب گرفتگی و عدم کاهش انتقال حرارت.

  عدم نیاز به سختی گیر ، دی اریتور ، منبع کندانس و…

  عدم خوردگی به دلیل ساختار شیمیایی روغن حرارتی.

  عدم احتمال یخ زدگی در مواقع خاموش بودن دستگاه.

  کاربری راحت تر و نیاز به نگهداری کمتر و آسان تر.

 طول عمر بیشتر و ایمنی واطمینان بالاتر.

 

فن کویل

فن کویل  یک دستگاه فن کویل (FCU) وسیله ای ساده است که شامل مبدل حرارتی و فن است. این دستگاه بخشی از سیستم تهویه مطبوع موجود در ساختمان های مسکونی، تجاری و صنعتی و … است.

اساسا دستگاه های فن کویل با آب سرد و گرم از دیگ های مرکزی و چیلر تغذیه می شوند.

کاربرد فن کویل مربوط به مواردی است که بخواهیم درجه حرارت هر فضا بطور جداگانه کنترل نماییم.

همچنین با استفاده از سیستم کویل از انتقال آلودگی بین اتاق ها جلوگیری به عمل خواهد آمد. کاربردهای مناسب این سیستم عبارتند از: هتل ها، ساختمان های مسکونی، ساختمان های اداری، بیمارستان ها و غیره.

ظرفیت فن کویل:

اولین عامل در انتخاب فن کویل مناسب بودن ظرفیت سرمایش و گرمایش آن است. در هنگام محاسبه ظرفیت فن کوئل که بر مبنای میزان بار برودتی کل (محسوس و نهان تبخیر) هر فضا تعیین می شود همواره سعی کنید که ظرفیت فن کوئل را در دور متوسط مبنای محاسبه قرار دهید. جدول زیر نحوه انتخاب ظرفیت تقریبی مناسب فن کوئل برای نصب در ساختمان های مسکونی و در محیط های معتدل آب و هوایی مانند تهران را نشان می دهد. (ظرفیت فن کویل را معمولاً بر حسب CFM نشان می دهند که نشان دهنده حجم فوت مکعب هوادهی فن کوئل در دقیقه است)

قیمت فن کویل:

قیمت قطعاً در انتخاب و خرید هر کالائی می تواند تعیین کننده باشد ولی هنگام خرید کالائی مانند فن کوئل که علاوه بر وظیفه تامین شرایط آسایش دمایی ساکنین، مسئله طول عمر، صدا، راندمان، ظرفیت و زیبایی آن نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد، شاید به توان گفت قیمت آن با توجه به اهمیت و کاربرد آن چندان مهم نیست.

قبل از خرید و سفارش فن کوئل مورد نیاز، چپ یا راست بودن محل اتصال لوله های فن کوئل را مشخص کنید.

 

سختی گیر و رسوب زدا

املاح کلسیم و منیزیم از جمله عمده ناخالصی های آب به شمار می روند. مقدار بیش از حد این املاح، برای مصارف صنعتی و خوراکی مناسب نمی باشد. سختی آب، عامل تشکیل رسوب در دیگ های بخار ، مبدل های حرارتی، برج های خنک کننده و سیستم های سرد کننده و… می باشد. سختی گیر راه حل مناسبی برای مقابله با سختی آب می باشد.

 

برای کاهش سختی آب و از بین بردن آن می توان ازسختی گیرهای رزینی استفاده کرد. آب شهر، که حاوی یون های کلسیم ومنیزیم بوده درون بویلر گرم شده و مورداستفاده قرار می گیرد.

 

سختی گیر مغناطیسی :

 

درمواردی که امکان استفاده ازسختی گیر رزینی نیست میتوان برای کاهش رسوبات از این نوع سختی گیر استفاده نمود.

 

– یکی از مشکلات موجود در وسایل صنعتی امروز جهان که به نحوی با آب سر و کار دارند رسوباتی است که در آب موجود است. مشکل اصلی میزان بالای کلسیم موجود در آب است که با ایجاد رسوبات سخت باعث کاهش راندمان دستگاه ها و در نتیجه استهلاک زودرس آن ها و رسوبگیری پر خرج با وسایل مکانیکی و مواد شیمیایی می شود علاوه بر این ها توقف کار دستگاه ها و وسایل را نیز در بر خواهد داشت. حتی بعد از رسوبگیری نیز مشکلات به کلی رفع نمی گردند و تشکیل رسوبات جدید به سرعت آغاز می شود.

 

1400/09/15
21:27:33
5.0 / 5
402
تگهای خبر: رپورتاژ , آتش , آلودگی , انرژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک