رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:

استفاده از تکنولوژی های جدید در جهت پژوهش بسیار حائز اهمیت می باشد

استفاده از تکنولوژی های جدید در جهت پژوهش بسیار حائز اهمیت می باشد به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی رییس سازمان حفاظت محیط زیست استفاده از تکنولوژی های جدید در جهت پژوهش را بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: باید با کمک گرفتن از فن آوری های نوین در جهت کارهای پژوهشی و علمی استفاده نمود.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، همزمان با هفته پژوهش، امروز (23 آذرماه)، همایش پژوهش و محیط زیست با حضور دکتر علی سلاجقه معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست و مدیران ارشد سازمان حفاظت محیط زیست در محل سالن همایش های بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست انجام شد.
علی سلاجقه توجه به مقوله پژوهش را بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: علم، اندیشه و فکر باید زیربنای اصلی این مقوله باشد و باید از این ظرفیت و بستر در جهت تحقیقات و پژوهش در زمینه محیط زیست بهره برد.
وی با اشاره به آموزه های دینی اظهار داشت: باید نگاهمان به جهان مدبرانه باشد و از قرآنی که منبع عظیم و بزرگ پژوهشی است، با نگاه تعقل و تفکر بهره برد.
سلاجقه در ادامه اظهار داشت: هیچ علمی بدون پژوهش و تحقیق معنا ندارد، چون با تحقیق و پژوهش می توانیم زوایای مختلف را شناسایی و در جهت هدف گذاری برنامه ریزی مدونی داشته باشیم و در حقیقت از فرصت ها در جهت رفع چالش با کمک پژوهش به نتایج قابل قبولی دست پیدا نماییم.
معاون رییس جمهوری درادامه اظهار داشت: می توانیم با بهره گیری از ظرفیت های بالقوه وبا بهترین برنامه ریزی که مبتنی بر مقوله پژوهش است دست یابیم ومجموعه سازمان حفاظت محیط زیست باید با تدوین برنامه های منسجم و اجرائی جزو مجموعه های پیشرو باشد.
سلاجقه با اشاره به سفارش های مقام معظم رهبری درباب مقوله پژوهش و علم آموزی اشاره کرد و اظهار داشت: ایشان همیشه بر مقوله پژوهش تأکیددارند و در افق 1404 مبنا را برمبنای علم و بهره گیری از مطالعات پژوهشی سفارش می کنند و ما باید با رهنمودهای ایشان و استفاده از ظرفیت های موجود کارهایمان را مبتنی بر نتایج و تحقیقات علمی پیش ببریم.
ایشان سپس درباب چالش ها و موانع پیشرو در بعد پژوهش متذکر شد و اظهار داشت: حتما با بررسی های صورت گرفته در رفع موانع کارهای پژوهشی اهتمام داشته باشید تا اقدامات مفیدی صورت بگیرد تا سازمان به جایگاه شایسته، هم به لحاظ علمی و پژوهشی قرار گیرد.
سلاجقه با تاکید بر استفاده از ظرفیت های علمی و پژوهشی اظهار داشت: مبنای کار باید علمی و پژوهشی باشد و اگر در کنار هم یعنی اندیشه و فکر نباشد بطور قطع در کارها موفق نخواهیم بود چون پس از تحقیق و تفحص می خواهیم کارهایمان را مورد ارزیابی قرار دهیم و چه بهتر که با بهره گیری از کارهای پژوهشی و ارائه مقالاتی که جنبه اجرائی هم دارند در پیشرفت و تحول سازمان باشیم.
ایشان سپس اظهار داشت: مسائل مربوط به سازمان حفاظت محیط زیست باید با هدف گذاری و گره گشایی از مشکلات کشور باشد که می توان باکارهای پژوهشی و علمی در این خصوص به کمک دولت و مردم آمد و ما همیشه باید در کنار مردم برای حل مشکلاتشان باشیم.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست استفاده از تکنولوژی های جدید را بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: باید با کمک گرفتن از فن آوری های نوین در جهت کارهای پژوهشی و علمی بهره برد.
وی همین طور استفاده از نیروهای خوش فکر و نخبه سازمان را در کارهای پژوهش را از دیگر موارد دانست و اظهار داشت: باید سازمان از تجارب و اندوخته های خوبی که این افراد دارند در جهت راه گشایی و رفع موانع بهره گرفت، و ما در سازمان افراد جوان و خوش فکری داریم که صاحب اندیشه هستند و باید از آنها در جهت تحول و توسعه کشور بهره برد تا شاهد پویایی و تحول باشیم و اگر فرد یا افرادی در جای جای کشورمان کارهای پژوهشی و کاربردی را انجام دادند، وظیفه داریم قدرشناس این افراد باشیم و از کارهای پژوهشی آنها حمایت و تقدیر نماییم.
سلاجقه در آخر اظهار داشت: باید به مباحثی بپردازیم که میدانی باشند تا در رفع مشکلات کشور به سمت وسوی افق های روشن برسیم و استفاده از ظرفیت ها و طرح های پژوهشی که سایر دستگاهها و سایر ارگان ها می توانند به ما کمک کنند از آنها بهره گرفت.
ایشان سپس اظهار داشت: مجموعه پژوهشکده بعنوان اتاق فکر سازمان است و باید از این ظرفیت در جهت اهداف و برنامه های تدوینی سازمان استفاده کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست؛ در ابتدای این مراسم دکتر روانبخش شیردم سرپرست پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایداربه ارائه گزارش و عملکرد این پژوهشکده پرداخت و از روند رسیدگی و داوری مقالات ارسالی توسط پژوهشگران حوزه محیط زیست، به سمع و نظر حاضرین رساند.
منبع:

1400/09/24
16:35:02
5.0 / 5
400
تگهای خبر: تكنولوژی , حفاظت , دام , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک