هدفگذاری محیط زیست برای ورود مفاهیم زیست محیطی به همه دروس

هدفگذاری محیط زیست برای ورود مفاهیم زیست محیطی به همه دروس به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی معاون دفتر آموزش سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به اهمیت آموزش مفاهیم محیط زیست به دانش آموزان اظهار داشت: مهم ترین برنامه سازمان حفاظت محیط زیست، بررسی امکان حذف کتاب هایی مثل انسان و محیط زیست و گنجاندن موضوعات زیست محیطی در تمام دروس به صورت رویکرد ترکیبی است.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا فاطمه آرتا ضمن اشاره به نقش وزارت آموزش و پرورش به منظور ارتقای آگاهی دانش آموزان درباره محیط زیست اظهار نمود: وزارت آموزش و پرورش نهادی اثرگذار و مورد هدف تمام دستگاه ها بخصوص سازمان حفاظت محیط زیست است. در مبحث ایجاد فهم و افزایش آگاهی نقش این نهاد بسیار مهم می باشد و همه باید به وزارت آموزش و پرورش نگاه سرمایه ای داشته باشند.

وی ضمن اشاره به همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت آموزش و پرورش افزود: ما برنامه های خویش را با تعامل با وزارت آموزش و پرورش پیش می بریم. در طول چند سال گذشته تعاملاتی بین طرفین به وجود آمده و چندین اقدام اجرایی برای توسعه سواد زیست محیطی اجرا شده است. یکی از مهم ترین گام هایی برداشته شده، کسب مجوز انتشار کتاب مستقل انسان و محیط زیست در شورایعالی آموزش و پرورش بود. این کتاب الان چهارمین سال خویش را می گذراند.

معاون دفتر آموزش سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به اقدامات سازمان برای توسعه سواد زیست محیطی افزود: ما مطابق اسناد بین المللی که در ۲۱ اجلاس در سرتاسر دنیا تصویب گردید، اقداماتی در جهت ایجاد و توسعه سواد زیست محیطی انجام دادیم البته سواد تنها در کتب آموزشی نیست و در نگرش و مهارت هم است. ما توانستیم رشته محیط بانی را در دبیرستان ها و هنرستان ها به وجود بیاوریم و علاقه مندان می توانند از سن نوجوانی و کمتر به صورت داوطلبانه نسبت به دریافت دیپلم محیط بانی اقدام نمایند.

آرتا با تکیه بر ضرورت افزایش آگاهی محیط زیستی کودکان اضافه کرد: برای تضمین آینده محیط زیست ما احتیاج به آموزش نسل جدید داریم. ما در مقطع پیش دبستانی بهء صورت آکادمیک از سنین کودکی و پایین طرح های آموزشی خویش را اجرا می نماییم. آموزش مفاهیم محیط زیست به مربیان، یخش فلش کارت های محیط زیستی، فیلمهای رئال و... همچون این اقدامات هستند.

معاون دفتر آموزش سازمان حفاظت محیط زیست با تکیه بر اصلی ترین برنامه سازمان حفاظت محیط زیست در زمینه آموزش مفاهیم زیست محیطی اظهار داشت: مهم ترین برنامه سازمان حفاظت محیط زیست، امکان سنجی ایجاد برنامه درسی مستقل محیط زیست و بررسی امکان حذف کتاب هایی مثل انسان و محیط زیست و گنجاندن موضوعات زیست محیطی در تمام دروس به صورت رویکرد ترکیبی است.
حفاظت از محیط زیست وظیفه همه است
وی ضمن اشاره به ضرورت همکاری بین دستگاهی برای آموزش مفاهیم محیط زیست اظهار داشت: طبق اصل ۵۰ قانون اساسی حفاظت از محیط زیست وظیفه همه است و یک نهاد به تنهایی مسئول نیست. محتوای زیست محیطی ساخته شده روی پرتال سازمان حفاظت محیط زیست قرار می گیرد و این محتوا در ۳۱ استان کشور دریافت می شود. دفتر مشارکت های مردمی و مسئولیت اجتماعی می خواهد تا با تعامل با نهادهای آموزشی و سرمایه های اجتماعی همچون سمن ها تولید محتوا کند و طرح های آموزشی را پیش ببرد.

آرتا در انتها اظهارکرد: سمن ها و فعالان اجتماعی در عمق مناطق محروم پل ارتباطی برای انتقال این محتوا هستند. ما با دفتر تکنولوژی آموزش و پرورش همکاری کرده ایم تا در مناطق محروم پیک های آموزشی مساله محور را ارسال نماییم البته توانایی عرضه آموزش سازمان حفاظت محیط زیست در سطح شناخت است و در بخش مهارت آموزی، سیاست گذاری های کلان لازم است. کتاب کار و راهنمای خانواده هم ساخته شده است که در تعامل با وزارت آموزش پرورش تکثیر خواهد شد البته فعلاً به دلیل کمبود اعتبارات این محتوا در چارچوب فلش مموری عرضه می شود.

منبع:

1400/10/06
10:28:01
5.0 / 5
285
تگهای خبر: آموزش , تكنولوژی , حفاظت , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک