بلاهای طبیعی پرهزینه جهان در سال ۲۰۲۰ کدامند؟

بلاهای طبیعی پرهزینه جهان در سال ۲۰۲۰ کدامند؟ به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی خراسان رضوی ۱۰ بلای آب وهوایی پرهزینه سال ۲۰۲۰ بیشتر از ۱۷۰ میلیارد دلار خسارت وارد کرده که ۲۰ میلیارد دلار بیشتر از سال ۲۰۲۰ است.به نقل از نیوز، کریستین اید(Christian Aid، سازمان خیریه بریتانیا در مبارزه با فقر جهانی) می گوید: افزایش ۱۳ درصدی هزینه خسارت نشان دهنده اثرات تغییرات آب وهوایی است که طوفان آیدا پرخرج ترین آن است.

این سازمان اضافه کرد: روند صعودی منعکس کننده تاثیرات تغییرات آب وهوایی ساخته دست بشر بوده و ۱۰ فاجعه مورد بحث حداقل ۱۰۷۵ نفر را از بین برده و ۱.۳ میلیون نفر را آواره کرده است.

این گروه سالانه هزینه حوادث آب وهوایی مانند سیل، آتشسوزی و موج گرما را بر مبنای ادعای بیمه محاسبه می کند.

پرهزینه ترین فاجعه در سال ۲۰۲۱ طوفان آیدا بود که شرق ایالات متحده را درنوردید و حدود ۶۵ میلیارد دلار خسارت وارد کرد. این طوفان بعد از آرام یافتن در لوئیزیانا در انتها ماه آگوست مسیر خویش را به سمت شمال طی کرد و سبب سیل گسترده در شهر نیویورک و مناطق اطراف آن شد.

سیل غیرعادی و مرگبار در آلمان و بلژیک در ماه جولای با ۴۳ میلیارد دلار خسارت در رتبه بعدی لیست قرار گرفت.

طوفان ناگهانی و زمستانی در تگزاس که شبکه برق این ایالت وسیع را از بین برد، ۲۳ میلیارد دلار هزینه در بر داشت و بعد از آن سیل در استان هنان چین در ماه جولای که هزینه آن ۱۷.۶ میلیارد دلار برآورد شد.

دیگر بلاهایی که چندین میلیارد دلار هزینه رقم زد، سیل در کانادا، یخ زدگی اواخر بهار در فرانسه که به باغ های انگور صدمه زد و طوفان موسمی در هند و بنگلادش در ماه مه بود.

این گزارش اذعان کرد که این ارزیابی بیشتر در ارتباط با بلایای کشورهای ثروتمند است که زیرساخت های بیمه بهتری دارند اما خسارات مالی بلایای کشورهای فقیر اغلب غیرقابل محاسبه است؛ بعنوان مثال در سودان جنوبی سیل حدود ۸۰۰ هزار نفر را تحت تأثیر قرار داد.

کریستین اید تصریح کرد: بعضی از ویرانگرترین رویدادهای شدید آب وهوایی در سال ۲۰۲۱ به کشورهای فقیرتر ضربه زد که سهم کمی در ایجاد تغییرات آب وهوایی داشته است.

در اواسط ماه دسامبر بزرگترین شرکت بیمه اتکایی جهان، سوئیس ری، خسارت فجایع طبیعی و رویدادهای شدید آب وهوایی را حدود ۲۵۰ میلیارد دلار امسال برآورد کرد.

به گفته این سازمان این خسارت در مجموع ۲۴ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته و هزینه صنعت بیمه به تنهایی چهارمین صنعت هزینه بر از سال ۱۹۷۰ بوده است.
1400/10/07
22:32:23
5.0 / 5
324
تگهای خبر: آب , آتش , بیمه , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک