بارش برف در 8 استان از دوشنبه

بارش برف در 8 استان از دوشنبه خرید و فروش حیوان خانگی: سازمان هواشناسی با صدور دو هشدار در سطح زرد رنگ از بارش باران و برف و وزش باد در بعضی استانهای کشورو افزایش ارتفاع موج در دریای خزر تا 2.5 متر آگاهی داد.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ از نفوذ سامانه بارشی طی روزهای دوشنبه (۲۰ دی ماه) تا بعدازظهر سه شنبه( ۲۱ دی ماه) آگاهی داد.

مخاطرات حاصل از ورود این سامانه شامل بارش برف، وزش باد، کاهش دما و کولاک برف خواهد بود.

منطقه اثر این سامانه دوشنبه (۲۰ دی ماه) استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و شمال کرمانشاه و سه شنبه (۲۱ دی ماه) استانهای کردستان، کرمانشاه، زنجان و نیمه جنوبی استانهای آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و ارتفاعات در استانهای قزوین، البرز و تهران پیش بینی می شود.

اثرات این مخاطره می تواند موجب پدیده مه، لغزندگی و کاهش دید خصوصاً در جاده های کوهستانی، کاهش دما، احتمال لطمه به ماشین آلات کشاورزی، اختلال در عملیات عمرانی و احتمال تاخیر در پروازها شود.

سازمان هواشناسی سفارش می کند کاهش سفرهای غیر ضروری، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی و سوخت کافی در مسافرت، احتیاط در صعود به ارتفاعات، عدم کارهای عمرانی مانند بتن ریزی و جوشکاری، مدیریت در مصرف انرژی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت حفظ ماشین آلات کشاورزی و آمادگی دستگاه های امدادی برای عملیات برف روبی در دستور کار قرار گیرد.

در ادامه سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ از وزش باد طی روزهای شنبه و یکشنبه( ۱۸ و ۱۹ دی ماه) آگاهی داد.

نوع مخاطره حاصل از این سامانه مواج شدن دریا خواهد بود. ارتفاع موج می تواند در سواحل تا ۱.۵ متر و در فراساحل تا ۲.۵ متر افزایش پیدا کند.

دریای خزر، نواحی ساحلی و دور از ساحل گیلان، مازندران و گلستان تحت تاثیر فعالیت این سامانه خواهند بود. این مخاطره می تواند احتمال غرق شدن شناورهای کوچک و نیمه سنگین، اختلال در کارهای دریایی، لطمه به تور و قفس های صیادی را افزایش دهد.

توصیه سازمان هواشناسی در این شرایط احتیاط و محدودیت در ترددهای دریایی و کارهای دریایی در ساحل و فراساحل است.

به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1400/10/18
20:28:44
5.0 / 5
394
تگهای خبر: انرژی , بارش , دام , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک