کشف آلودگی نانوپلاستیک برای نخستین بار درهر دو قطب زمین

کشف آلودگی نانوپلاستیک برای نخستین بار درهر دو قطب زمین به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی برای نخستین بار آلودگی نانوپلاستیک در مناطق قطبی شمال و جنوب زمین شناسایی شده است که نشان داده است این ذرات بسیار ریز، حالا در سرتاسر جهان فراگیر شده اند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، نانوذرات، کوچکتر و سمی تر از میکروپلاستیک ها هستند که پیش از این هم در سرتاسر جهان مشاهده شده بودند اما تأثیر هر دو بر سلامت انسان همچنان ناشناخته است.
تجزیه و تحلیل کلاهک یخی گرینلند نشان داد که آلودگی نانوپلاستیک حداقل ۵۰ سال است که این منطقه دورافتاده را آلوده کرده است. کارشناسان همینطور متوجه شدند که یک چهارم این ذرات در ارتباط با لاستیک خودروهاست.
نانوذرات بسیار سبک هستند و اینطور تصور می شود که با وزش باد از شهرهای آمریکای شمالی و آسیا روانه گرینلند شده باشند. نانوپلاستیک های موجود در یخ دریای قطب جنوب هم احیانا از راه جریان های اقیانوسی به این قاره دوردست منتقل شده اند.
به قول کارشناسان، پلاستیک ها بخشی از کوکتل آلودگی شیمیایی هستند که سیاره زمین را فرا گرفته و از حد ایمن برای سلامت بشر عبور کرده است. آلودگی پلاستیکی از قله اورست تا اعماق اقیانوس ها مشاهده شده است. افراد به صورت ناخواسته میکروپلاستیک ها را وارد بدن خود کرده و تنفس می کنند که امکان دارد این ذرات سبب صدمه به سلول های بدن شود.
متخصصان هلندی حالا اظهار داشتند: نانوپلاستیک ها را در گوشه های دور زمین و هم در مناطق قطب جنوب و شمال، شناسایی کردیم. نانوپلاستیک ها در مقایسه با میکروپلاستیک ها از نظر سم شناسی بسیار فعال می باشند و بنابراین این مورد بسیار مهم می باشد.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از روزنامه گاردین، پیش از این میکروپلاستیک ها در یخ های قطب شمال یافت شده بودند، اما محققان هلندی روش های تشخیصی جدیدی را برای تجزیه و تحلیل نانوذرات بسیار کوچک تر عرضه کردند. همینطور در تحقیقات گذشته نشان داده شد که ذرات بسیار ریز تایرها احیانا منبع اصلی میکروپلاستیک ها در اقیانوسها هستند و در تحقیقات جدید شواهد بیشتری در این رابطه عرضه شده است.1400/11/02
15:43:44
5.0 / 5
375
تگهای خبر: آلودگی , دریا , سلامت , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک