در دیدار با وزیر بهداشت عراق مطرح شد

آمادگی هلال احمر ایران جهت راه اندازی کارخانه های تولید دارو در عراق

آمادگی هلال احمر ایران جهت راه اندازی کارخانه های تولید دارو در عراق رییس جمعیت هلال احمر ایران در دیدار با وزیر بهداشت عراق، اظهار داشت: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران چهار کارخانه تولید دارو دارد که در صورت اعلام نیاز عراق می تواند شعب و کارگاه های تولیدی مشترکی را در این کشور ایجاد و راه اندازی کند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ در این دیدار که در وزارت بهداشت و محیط زیست عراق در شهر بغداد انجام شد؛ هانی العقابی با ابراز رضایت از همکاریهای متقابل دو کشور در حوزه خدمات بهداشتی و درمانی و استقبال از افزایش این تعاملات با همکاری جمعیت هلال احمر ایران اظهار داشت: ما پیش از شیوع ویروس کرونا در تفاهم با وزارت بهداشت ایران توانستیم از همکاری برخی از پزشکان متخصص و فوق تخصص ایرانی در مراکز درمانی عراق استفاده نمائیم که این همکاری ها در تاسیس مرکز جراحی قلب ناصریه به اوج خود رسید.
هانی العقابی اظهار داشت: جمهوری عراق به داروهای تولید ایران اعتماد دارد. حالا واردات داروهای ایرانی به ویژه داروها و کیت های آزمایشی برای درمان های ژنتیکی و داروهای شیمیایی کنترل سرطان برقرار است. جمعیت هلال احمر ایران می تواند داروهای تولیدی در شرکت های زیرمجموعه خودرا به ما معرفی نماید تا وزارت بهداشت عراق پروسه ثبت و مجوز واردات آنرا به سرعت صادر کند.
وزیر بهداشت عراق اظهار داشت: از استقرار و راه اندازی مراکز درمانی جمعیت هلال احمر ایران در نجف و کربلا خوشحالیم و ما بعنوان نهاد ناظر و مرجع صدور مجوز مراکز درمانی در کشور عراق، قول همکاری مناسب و تسریع در روند صدور مجوزها و کوتاه کردن روند اداری برای تعامل بهتر با هلال احمر را می دهیم.
هانی العقابی در مورد همکاری دو کشور در تبیین استراتژی مناسب برای کنترل همه گیری کرونا اظهار داشت: در عراق تا حالا سه پیک بزرگ کرونا را پشت سر گذاشتیم که پیک سوم بیشترین مبتلا و تعداد کشته ها را به جا گذاشت. اما آنچه برای ما کمک کننده بود همکاری ایران با عراق در حوزه تدوین پروتکلهای مراقبتی و بهداشتی در نخستین روزهای گسترش همه گیری کرونا در عراق بود. همین طور روش های درمانی استفاده شده در درمان مبتلایان به کرونا با بهره گیری از تجربه های ایران در مراکز درمانی عراق به اجرا درآمد.
پیرحسین کولیوند رییس جمعیت هلال احمر ایران نیز در این دیدار اظهار داشت: ما علاوه بر فروش دارو به عراق، آمادگی انتقال تکنولوژی را هم داریم. جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران چهار کارخانه تولید دارو دارد که در صورت اعلام نیاز عراق می تواند شعب و کارگاه های تولیدی مشترکی را در این کشور ایجاد و راه اندازی کند.
کولیوند اشاره کرد: گسترش مراکز درمانی هلال احمر ایران در کشور عراق می تواند سفرهای پزشکی مردم عراق به دیگر کشورهای منطقه را به میزان چشم گیری کم کند. برای اینکه برنامه ریزی ما در مراکز درمانی بر اعمال جراحی خاص و خدمات پزشکی فوق تخصصی متمرکز شده است.1400/11/05
22:56:35
5.0 / 5
423
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , تكنولوژی , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک