در گفت وگو با خرید و فروش حیوان خانگی اعلام شد

تشریح خدمات ۱۲۰۰ مرکز منتخب کرونا در کشور

تشریح خدمات ۱۲۰۰ مرکز منتخب کرونا در کشور به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت ضمن تشریح نحوه فعالیت و خدمات 1200 مرکز منتخب کرونا، اظهار داشت: نگران قسمتی از جامعه هستیم که تا حالا هیچ واکسنی دریافت نکردند و تقاضا داریم افراد بالای 9 سالی که واکسن نزدند هرچه سریع تر برای این کار اقدام نمایند.


دکتر مصطفی رضایی در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: در قالب گام ششم طرح شهید سلیمانی مراکز منتخبی داریم که خدمات سرپایی به بیماران مبتلا به کووید۱۹ ارائه می دهند. این مراکز در شرایطی که در یک یا دو ماه قبل در اوج پیک نبودیم، به حالت عادی بازگشته بودند ولی حالا باردیگر فعال شدند و تعدادشان افزایش پیدا کرده است. مراکز ۱۶ ساعته ارائه خدمات ما از ساعت ۸ بامداد تا ۱۲ شب فعال است و خدمات سرپایی درمان بیماران کووید۱۹ ارائه می دهند؛ البته مراکز شبانه روزی هم فعال می باشند، اما مراکز ۱۶ ساعته به ظرفیت کلی ما اضافه شدند.
او تصریح کرد: در این مراکز پزشک، مراقب سلامت و کارشناس علوم آزمایشگاهی حضور دارند. ابتدا از مراجعه کننده شرح حال اولیه گرفته می شود و معاینه اولیه انجام می شود، اگر ضرورت داشته باشد تست کرونا هم از او گرفته می شود و این نمونه ها به آزمایشگاه فرستاده می شود و پاسخ آن بوسیله پیامک برای فرد ارسال می شود. در صورتیکه مراجعه کننده حال عمومی نامناسبی داشته باشد برمبنای پروتکلهای مشخص او را به بیمارستان ارجاع می دهند؛ در غیر این صورت درمان سرپایی و سفارش های لازم صورت می گیرد.
وی ضمن اشاره به اینکه اگر ضرورتی برای نمونه گیری از مراجعه کنندگان وجود داشته باشد، تست کرونا در شبکه بهداشتی رایگان انجام می شود، خاطرنشان کرد: در این مراکز هم از رپید تست و هم از تست PCR استفاده می شود. در حقیقت برای فرد علامت دار تست PCR و برای اطرافیان این فرد رپید تست انجام می شود.
وی ادامه داد: فرد علامت دار می تواند به این مراکز مراجعه نموده و بعد از نمونه گیری اگر پاسخ تست او مثبت شد اقدامات سفارش ای و درمانی انجام می شود. از طرفی پیگیری تلفنی اطرافیان فرد مبتلا را انجام می دهیم و آنها را برای نمونه گیری فراخوان کرده و مبادرت به رهگیری آنها می نماییم. کسانیکه با علایم کووید۱۹ به مراکز ما مراجعه کنند، به مراکز منتخب ارائه این خدمات هدایت می شوند.
رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، اضافه کرد: ۱۲۰۰ مرکز منتخب در زمینه کرونا ارائه خدمت می کنند. در حقیقت از حدود دو هفته قبل که تعداد موارد سرپایی بیماری افزوده شد این مراکز باردیگر به چرخه ارائه خدمت بازگشتند. البته قبل از شروع پیک ششم نیز مراکز تعطیل نبودند، بلکه ساعت کاری آنها کاسته شده بود.
رضایی درباه انجام واکسیناسیون در شبکه بهداشتی، اظهار نمود: با افزایش آمار واکسیناسیون کرونا بار مراجعات مراکز تجمیعی کاسته شده بود و در همین راستا تعداد مراکزی که مراجعات کمتری داشتند، کاهش پیدا کرد. اما با افزایش نگرانی مردم درباب واکسیناسیون و ابلاغ دستور تزریق نوبت سوم و همین طور تصمیم گیری برای واکسیناسیون ۹ تا ۱۲ سال، باردیگر مراکز تجمیعی مانند قبل فعال می باشند، اما در کنار آن حدود ۵۸۰۰ واحد ارائه خدمت بهداشتی درمانی هم وارد چرخه خدمات واکسیناسیون شدند. در حقیقت حدود ۵۷ درصد از واکسیناسیون را مراکز بهداشتی و حدود ۴۳ درصد واکسیناسیون توسط مراکز تجمیعی تزریق می شود.
ایشان در ادامه بیان نمود: نیروهایی که در مراکز بهداشتی فعال می باشند، فقط نیروهای خودمان هستند اما در مراکز تجمیعی نیروهای داوطلب هم حضور دارند.
او درباره ارائه خدمات مادر و کودک، افراد مسن، بیماران زمینه ای و... در مراکز شبکه بهداشتی، تصریح کرد: مراکز ارائه خدمات کرونا ایزوله هستند و بیمار دیگری نمی پذیرند؛ ولی در تمام شهرها واحدهای بهداشتی ما برای ارائه خدمات روتین هم فعال می باشند.
رضایی درخاتمه ضمن اشاره به افزایش موارد سرپایی بیماری، اظهار داشت: ما نگران قسمتی از جامعه هستیم که تا حالا هیچ واکسنی دریافت نکردند و تقاضا داریم افراد بالای ۹ سالی که واکسن نزدند هرچه سریع تر برای این کار اقدام نمایند. بررسی ها نشان داده است احتمال مبتلاشدن به کووید۱۹ در کسانیکه سه دز واکسن دریافت نمودند، بسیار پایین است و در صورت مبتلاشدن هم حالت خفیف آنرا تجربه می کنند.
بیشتر بخوانید: اعلام فهرست مراکز منتخب ۱۶ ساعته انجام تست کرونا
منبع:

1400/11/13
10:03:03
5.0 / 5
455
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک