رئیس سازمان زمین شناسی مطرح كرد؛

منابع آب های زیرزمینی كاهش یافته است

منابع آب های زیرزمینی كاهش یافته است به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی رئیس سازمان زمین شناسی و اكتشافات معدنی با اشاره به منابع آب های موجود در سازندهای آهكی، اظهار داشت: به این منابع آب های كارستی گفته می گردد كه در كشورهای اروپایی 17 درصد از آب شرب از این منابع تامین می گردد.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا دكتر راضیه لك امروز در همایش مدیریت آب در صنایع فرآوری مواد معدنی با اشاره به پراكندگی معادن كشور و كارخانه های فرآوری مواد معدنی، اضافه كرد: بررسی ها نشان داده است كه در هر جایی كه كارخانه فرآوری تاسیس شده است، آن منطقه با افت مخازن آب مواجه شده است.

وی با اشاره به وضعیت آبخوان های كشور، اظهار نمود: خیلی از آبخوان های كشور در شرایط بحران آب قرار دارند؛ به گونه ای كه در بخش هایی از كشور میزان آب های آن ها كاهش یافته است.

وی با طرح این سوال كه آیا آبخوان های آبرفتی كشور جوابگوی تامین نیازهای آب شرب كشور خواهد بود، تصریح كرد: از جانب دیگر باید توجه داشت كارخانه های فرآوری مواد معدنی همچون نیازهای كشور است، ضمن آنكه زمینه اشتغال زایی زیادی را فراهم می كند. از این رو نیاز است تا برنامه های مناسبی برای مدیریت منابع آب صورت گیرد.

لك، با تاكید بر لزوم توسعه كارخانه های فرآوری مواد معدنی بر مبنای وضعیت آمایش سرزمین، ادامه داد: شناسایی آب های كارستی همچون لزوم های مهم در این زمینه است كه ما مطالعاتی را در این زمینه شروع كرده ایم.

به گفته وی، آب های كارستی آب هایی هستند كه در سازندهای آهكی وجود دارند و این مساله كمتر مورد توجه محققان قرار گرفته است.

رئیس سازمان زمین شناسی و اكتشافات معدنی با تاكید بر اینكه كه 17 درصد از آب شرب كشورهای اروپایی از منابع آب های كارستی تامین می شود، اظهار داشت: استفاده از این منابع آب، علاوه بر آنكه فشار بر مصرف بیش از حد آب را می كاهد، باعث كاهش فرونشست زمین به علت برداشت بی رویه آب از سفره های زیرزمینی خواهد شد.


 

1396/11/04
18:11:46
5.0 / 5
5255
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک