آمار جهانی کرونا بیش از ۴۱۴ میلیون مبتلا تا حالا

آمار جهانی کرونا بیش از ۴۱۴ میلیون مبتلا تا حالا مجموع مبتلایان به کووید-19 در جهان تا حالا به 414 میلیون و 19 هزار و 118 نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و 845 هزار و 58 نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و 336 میلیون و 108 هزار و 93 نفر از مبتلایان نیز تا حالا بهبود یافته اند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، برمبنای آمارهای رسمیِ همه گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۷۹.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۹۴۶ هزار قربانی در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
هند نیز اکنون با آمار بیش از ۴۲.۶ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۷.۵ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل با بیش از ۶۳۸ هزار جان باخته بعد از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان شمرده می شود و هند با بیش از ۵۰۹ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی در این لیست جهانی است.
روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۴۰ هزار قربانی تا حالا بالاترین مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
فرانسه همین طور با ثبت بیش از ۲۱.۷ میلیون مبتلا اکنون رکورددار مبتلاشدن در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونائی در جهان است.
جدول به روز شده پاندمی جهانی کرونا بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۷۹، ۵۲۰، ۶۶۵ ۹۴۶، ۱۸۰ ۲ هند ۴۲، ۶۹۲، ۹۴۳ ۵۰۹، ۳۸۸ ۳ برزیل ۲۷، ۵۴۱، ۱۳۱ ۶۳۸، ۹۱۳ ۴ فرانسه ۲۱، ۷۳۵، ۳۰۲ ۱۳۵، ۱۸۹ ۵ انگلیس ۱۸، ۳۴۸، ۰۲۹ ۱۵۹، ۶۰۵ ۶ روسیه ۱۴، ۳۱۳، ۹۶۵ ۳۴۰، ۹۳۱ ۷ ترکیه ۱۲، ۹۸۴، ۹۵۳ ۹۰، ۸۰۸ ۸ آلمان ۱۲، ۵۱۴، ۵۲۷ ۱۲۰، ۷۱۰ ۹ ایتالیا ۱۲، ۱۳۴، ۴۵۱ ۱۵۱، ۲۹۶ ۱۰ اسپانیا ۱۰، ۶۷۲، ۹۰۶ ۹۶، ۵۹۶ برمبنای آمار جهانی ورلدامتر، ایران نیز با مجموع شش میلیون و ۸۳۵ هزار و ۲۲۱ مبتلاشدن و ۱۳۳ هزار و ۸۸۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه دوازدهم در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
برمبنای آمار فوق بعد از ایالات متحده، هند و برزیل تا حالا در فرانسه، انگلیس، روسیه، ترکیه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، کلمبیا، هلند، لهستان، مکزیک، اندونزی، اوکراین، ژاپن، آفریقای جنوبی، فیلیپین، رژیم صهیونیستی، پرو، بلژیک، جمهوری چک، کانادا، پرتغال و مالزی نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده است.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روز رسانی می شود.1400/11/26
11:14:49
5.0 / 5
369
تگهای خبر: بیماری , ثبت , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک