کدام سویه کرونا در مجاری تنفسی تحتانی تکثیر می شود؟

کدام سویه کرونا در مجاری تنفسی تحتانی تکثیر می شود؟ به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی خراسان رضوی محققان دریافتند که تکثیر سویه امیکرون ویروس کرونا در مجاری تنفسی تحتانی نسبت به سویه دلتا ۱۰ برابر آهسته تر است.


ناتالیا پسنیچنایا، معاون کار بالینی و تحلیلی پژوهشگاه مرکزی تحقیقات اپیدمیولوژی سازمان نظارت های بهداشتی روسیه اظهار نمود: سویه امیکرون در مجاری تنفسی تحتانی ۱۰ برابر کندتر از سویه دلتا تکثیر می شود.
به نقل از نیوز، پسنیچنایا می گوید: در واقع امیکرون عملا در مجاری هوایی پایین تر تکثیر نمی گردد یا حداقل بسیار کندتر از دلتا تکثیر می شود اما در مورد تکثیر این سویه در مجاری تنفسی فوقانی، امیکرون هم مانند سایر سویه های ویروس کرونا فعال است.
میخائیل موراشکو، وزیر بهداشت روسیه اظهار داشت: کووید-۱۹ در بیماران مبتلا به سویه دلتا کووید همینطور در افراد مبتلا به امیکرون نسبت به سویه های قبلی شدیدتر است.
وی ادامه داد: سویه های دلتا و امیکرون همچنان در روسیه در گردش هستند و بیماران دلتا نوع شدیدتری از این بیماری دارند اما باید اشاره کنم که بیماران مبتلا به سویه امیکرون ازجمله افرادی که بیماری های زمینه ای دارند هم امیکرون شدید را تجربه می کنند.
موراشکو خاطرنشان کرد: واکسیناسیون و دریافت دوز تقویت کننده برای محافظت در مقابل یک دوره شدید بیماری حیاتی می باشد.
در ۲۶ نوامبر ۲۰۲۱، سازمان بهداشت جهانی (WHO) سویه B.۱.۱.۵۲۹ ویروس کرونا شناسایی شده در آفریقای جنوبی را بعنوان سویه نگران کننده تعیین کرد و حرف یونانی امیکرون را به آن اختصاص داد.
هم اکنون امیکرون در خیلی از کشورهای جهان شناسایی و سبب رشد انفجاری مبتلایان به کووید-۱۹ شده است.1400/11/28
11:53:45
5.0 / 5
230
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , دام , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک