آخرین وضعیت پرونده حقوقی مهشاد و ریحانه :

قرار منع تعقیب پرونده به وکلای شاکیان ابلاغ گردید

قرار منع تعقیب پرونده به وکلای شاکیان ابلاغ گردید به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی وکیل اولیای دم مهشاد و ریحانه اظهار داشت: قرار  منع تعقیب سه تن از  متهمان پرونده که از مدیران دولتی هستند در ۱۷ بهمن صادر و پرونده ۲۵ بهمن به تجدیدنظر ارجاع شده و ساعتی پیش در سامانه من هم رویت شد؛ قراری عجیب که اظهارنظر شکلی و ماهوی تواماً کرده و ایراد اساسی حقوقی دارد.


پرتو برهانپور در گفت و گو با ایسنا، اضافه کرد: اگر قرار منع تعقیب و ماهوی صادر شده که باید به شکات ابلاغ شود تا اعتراض آنان در دادگاه کیفری ۲ رسیدگی شود و اگر قرار شکلی عدم صلاحیت صادر شده که اظهارنظر ماهوی چه معنایی دارد؟.
وکیل اولیای دم مهشاد و ریحانه افزود: اگر دادگاه تجدیدنظر رای به اعاده پرونده به دادسرای نقده بدهد (تعیین تکلیف در قسمت قرار شکلی) و اعتراض ما در دادگاه کیفری ۲ به قرار منع تعقیب پذیرفته شود (تعیین تکلیف در قسمت قرار ماهوی)، پرونده باید به دادسرای ارومیه اعاده شود و معلوم نیست سرانجام پرونده باید در کجا رسیدگی شود!.
وی ادامه داد: در مورد یکی از سه متهم، یعنی دبیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه هم نفیا و اثباتا اظهارنظری نشده و البته که بجز ایرادات حقوقی دیگر که به تفصیل در لایحه اعتراضی لحاظ می نماییم، سوال ما از قوه قضاییه این است که چرا مشکل عدم ابلاغ در این پرونده وجود دارد؟ آیا شکات و وکلا متصدی ابلاغ هستند که هربار باید پیگیر ابلاغ باشند؟.
برهانپور در انتها تصریح کرد: قاعدتا مرگ دلخراش دو خبرنگار شریف و صدمه جسمی و روانی به چندین خبرنگار عزیز دیگر باید با دقت و سرعت ویژه ای رسیدگی شود، نه این که هربار ما درگیر موضوعی بدیهی و مهمی چون ابلاغ باشیم.

منبع:

1400/11/29
12:03:50
5.0 / 5
309
تگهای خبر: دام , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک