لزوم جهانی کردن مددکاری اجتماعی

لزوم جهانی کردن مددکاری اجتماعی به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی یک استاد دانشگاه انگلستان اظهار داشت: باید مددکاری اجتماعی جهانی را اجرائی نماییم و در قالب آموزش بتوانیم ارتباطات اجتماعی را برای ارتقاء جامعه مدنظر داشته باشیم.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، مالکلم پین، نظریه پرداز معاصر حوزه مددکاری اجتماعی امروز و در چهارمین کنگره آنلاین بین المللی و سی و ششمین همایش مددکاری اجتماعی در ایران با اعلان اینکه کار مددکاران اجتماعی به مراقبت، کمک و مشاوره مرتبط می باشد، اظهار داشت: مددکاری اجتماعی خودرا با ارزش های اجتماعی انطباق می دهد و در حقیقت تامین نیازهای اجتماعی را به دنبال دارد.
وی تصریح کرد: توجه اصلی ما بر ارزش های فرهنگی و توسعه زندگی خانوادگی است که مددکاری اجتماعی باید بتواند منجر به افزایش روحیه افراد شود. رویه ها متاثر از کارایی مددکاری اجتماعی هستند و اهمیت مددکاری اجتماعی از این منظر دارای اهمیت ویژه ای است.
این نظریه پرداز معاصر حوزه مددکاری اجتماعی با اعلان اینکه نظریه مددکاری اجتماعی توجه کلی به حوزه رویه های حل و فصل و ایجاد تغییر در زندگی دیگران دارد، اشاره کرد: ایجاد تغییر بین افراد در زندگی بسیار مشکل است و برای این مهم یکسری مقاومت ها وجود دارد و توجه به اهداف کمک مددکاران اجتماعی بسیار مهمست و ما باید به گونه ای رویه ها را پیاده سازی نماییم که نیت های دوگانه ای را سبب نشود.
پین افزود: ما بعنوان مددکاران اجتماعی باید بتوانیم برای افراد جایگاهی را در اجتماع ایجاد نماییم و ارتباط بین افراد، اماکن و جایگاه ها را تعریف و برقرار نماییم. باید بوسیله مهارت آموزی بتوانیم افرادی را که توانایی کمتری دارند برای حضور در اجتماعی تشویق نماییم و از این راستا قدر افراد را بدانیم.
وی اشاره کرد: در حقیقت یکی از ارزش های حوزه کارهای مددکاری اجتماعی در رابطه با افراد جامعه، شمول اجتماعی است. نظریه های مددکاری اجتماعی فی نفسه وارد جزئیات در رابطه با این حوزه می شوند. در حقیقت مددکاری اجتماعی را می توانیم از دیگران فرا بگیریم.

بستری برای شنیدن صدای کودکان وجود داشته باشد
در ادامه این همایش، مرضیه تکفلی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی نیز اظهار داشت: نیازسنجی و اولویت دهی مسائل در رابطه با کودکان باید در امتداد ادغام اجتماعی موردتوجه قرار گیرد و باید بستری برای شنیدن صدای کودکان وجود داشته باشد.
وی با اعلان اینکه در ادغام اجتماعی، افراد قادر به ایفای نقش در جامعه هستند، اشاره کرد: در ارتباط با بحث تصمیم گیری های فردی و جمعی در رابطه با کودکان باید موضوع ادغام بررسی شود. درباب بعد نظری این که چطور میتوان به مفهوم ادغام اجتماعی پرداخت باید بحث شود. باید تمرکز نماییم که به نظریه های مرتبط به کودکان توجه داشته باشیم که این نظریات توسط بزرگسالان طراحی شده است.
تکفلی اظهار داشت: هرگاه نظریات مربوط به دوران کودکی را مطالعه می نماییم باید ببینیم که تا چه حد تجربه زیستی کودکان مورد توجه در این نظریه بوده است.
وی افزود: مفاهیم نظری ما نیاز دارند که از دیدگاه کودکان و نوجوانان بررسی و نظارت آنان در این نظریات دیده شود. اگر توسعه ادغام اجتماعی را در زمینه نظریات اجتماعی دنبال می نماییم باید روابط کودک را مورد تبیین قرار دهیم. درباب عوامل اصلی ادغام اجتماعی کودکان عدم دسترسی، نابرابری و فقر باید مورد بررسی قرار گیرند.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی افزود: نهادهای اجتماعی در امتداد ایفای نقش در زمینه ادغام اجتماعی در رابطه با کودکان باید زمینه های کودکان و تعهدات اخلاقی این حوزه را بشناسند. یونیسف دستورالعمل کلی درباب چارچوب اخلاقی کار درباره کودکان را طراحی نموده است.
وی اشاره کرد: سیاستگذاران باید به دنبال بازنگری سیاست های کودکان در قالب پیمان نامه حقوق کودک باشند و تغییرات را در امتداد کاهش نابرابری برای کودکان در دستور کار داشته باشند. در سیاست های کلان باید آگاه سازی کودکان و بازنگری فرایندهای سیاست گذاری این حوزه را مدنظر قرار داد. در ارتباط با کودکان تجربه زیسته و ایفای نقش در تمام فعالیت زندگی آنها باید مدنظر باشد و تصمیم گیری هایی که این کودکان دارند در این عرصه مورد بحث است.
منبع:

1400/12/04
23:47:31
5.0 / 5
650
تگهای خبر: آموزش , دام , زندگی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک