سرپرست شركت كنترل كیفیت هوای تهران خبرداد

تعیین حریم صوتی بزرگراه های پایتخت

تعیین حریم صوتی بزرگراه های پایتخت به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی سرپرست شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به تبعات منفی آلودگی صوتی بر سلامتی انسان اظهار داشت: آلودگی صوتی به اندازه کافی در کشور ما مورد توجه قرار نگرفته است.سید محمد مهدی میرزایی قمی در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به وضعیت ایستگاه های سنجش آلودگی صوتی در شهر تهران تصریح کرد: هم اکنون ۳۶ ایستگاه سنجش آلودگی صوتی در سطح شهر و در محدوده های مختلف وجود دارد. ۳۴ ایستگاه از بین این تعداد فعال می باشند و دو ایستگاهی که فعالیت ندارند، به دلیل جابجایی محل آنها موقتاً غیر فعال شده اند.

وی ضمن اشاره به مبحث دیوار صوتی اظهارکرد: دیوارهای صوتی در مناطق مختلف شهر و در مجاورت بزرگراه ها بر مبنای میزان مواجهه با آلودگی صوتی نصب می شوند. محل های نصب این دیوارها هم به معاونت حمل و نقل و ترافیک اعلام شده است تا نسبت به نصب دیوارها اقدام نمایند.

میرزایی قمی درباره نحوه دسترسی به اطلاعات ایستگاه های سنجش آلودگی صوتی اظهار داشت: اطلاعات آلودگی صوتی در سایت شرکت بارگذاری و محل قرارگیری آنها هم مشخص شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی دیگر از برنامه های ما تعیین حریم صوتی بزرگراه ها بر مبنای رنگ های مختلف است، اظهارکرد: این حریم با رنگ های سفید، نارنجی و قرمز مشخص می شود. رنگ سفید به محدوده ای گفته می شود که تا ۵۵ دسی بل است. بین ۵۵ تا ۶۵ دسی بل با رنگ نارنجی و محدوده بالای ۶۵ دسی بل با رنگ قرمز مشخص می شود.

سرپرست شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اضافه کرد: با همکاریهای صورت گرفته میان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران قرار شده تا ساختمان هایی که در لایه قرمز قرار دارند، با محدودیت های بیشتری ساخته شوند و در ساخت و ساز آنها از پنجره های دو یا چند جداره برای پیشگیری از آلودگی صوتی استفاده گردد. این محدودیت ها باید در صدور آخر کار هم اعمال شود.

میرزایی قمی ضمن اشاره به تبعات منفی آلودگی صوتی بر سلامت انسان اظهار داشت: آلودگی صوتی تبعات گوناگونی روی سلامتی انسان دارد و این تاثیرات به دو دسته کوتاه مدت و دراز مدت تقسیم می شوند. آلودگی صوتی موضوعی است که تابحال کمتر از آلودگی هوا به آن پرداخته شده است و علاوه بر تبعات دراز مدت روی سلامتی انسان، سبب بروز اضطراب و پرخاشگری هم می شود.

سرپرست شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: سطح استاندارد تراز صوتی برای مناطق مسکونی در روز ۵۵ دسی بل و در شب ۴۵ دسی بل است این در حالیست که بر مبنای نقشه استخراج شده در مجاور بیشتر معابر تهران سطح صدا بسیار فراتر از استاندارد سازمان حفاظت محیط زیست است.

میرزایی قمی با تکیه بر ضرورت توجه به استانداردهای آلودگی صوتی در فرآیند معاینه فنی اظهار داشت: در معاینه فنی در کنار موضوعات ایمنی و آلودگی هوا، آلودگی صوتی هم باید مورد توجه قرار گیرد. این سنجش تنها در مراکز معاینه فنی شهر تهران و برای خودرو های سواری در حال انجام می باشد و در سایر مراکز معاینه فنی کشور صورت نمی گیرد.

منبع:

1400/12/11
09:18:41
5.0 / 5
449
تگهای خبر: آلودگی , حفاظت , دام , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک