جدید ترین آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا

جدید ترین آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا مجموع آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تابحال به ۴۴۵ میلیون و ۴۹۷ هزار و ۹۶۳ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و ۱۵ هزار و ۷۰۳ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۳۷۸ میلیون و ۴۰۱ هزار و ۹۴۴ نفر از مبتلایان هم تابحال بهبود یافته اند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بر مبنای آمارهای رسمیِ همه گیری کرونا، آمریکا با بیشتر از ۸۰.۹ میلیون مبتلا و بیشتر از ۹۸۳ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند هم با آمار بیشتر از ۴۲.۹ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلا شدن قرار گرفته است.
همینطور آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۹ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. برزیل در عین حال با بیشتر از ۶۵۱ هزار جان باخته بعد از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان به حساب می آید.
بعد از آن هند با بیشتر از ۵۱۵ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این لیست جهانی است.
همینطور در اروپا روسیه با گذشتن از آمار ۳۵۵ هزار قربانی، الان بالاترین مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای این منطقه دارد و در جهان هم چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
فرانسه همینطور با ثبت بیشتر از ۲۳ میلیون مبتلا الان رکورددار مبتلا شدن در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.
جدول به روز شده پاندمی جهانی کرونا بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۸۰، ۹۱۲، ۶۱۹ ۹۸۳، ۸۳۷ ۲ هند ۴۲، ۹۶۲، ۹۵۳ ۵۱۵، ۰۶۳ ۳ برزیل ۲۹، ۰۳۳، ۰۵۲ ۶۵۱، ۹۸۸ ۴ فرانسه ۲۳، ۰۱۱، ۹۹۸ ۱۳۹، ۲۴۳ ۵ انگلیس ۱۹، ۱۱۹، ۱۸۱ ۱۶۲، ۰۰۸ ۶ روسیه ۱۶، ۸۶۱، ۷۹۳ ۳۵۵، ۵۳۷ ۷ آلمان ۱۵، ۷۲۳، ۹۰۷ ۱۲۴، ۶۷۰ ۸ ترکیه ۱۴، ۳۲۶، ۲۱۷ ۹۵، ۳۷۹ ۹ ایتالیا ۱۲، ۹۹۰، ۲۲۳ ۱۵۵، ۷۸۲ ۱۰ اسپانیا ۱۱، ۱۰۰، ۴۲۸ ۱۰۰، ۴۳۱ همینطور ایران هم با مجموع هفت میلیون و ۸۴ هزار و ۳۰۶ مبتلا شدن و ۱۳۷ هزار و ۷۴۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه دوازدهم در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
بر مبنای آمار فوق بعد از ایالات متحده، هند و برزیل تابحال در فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، هلند، کلمبیا، لهستان، اندونزی، مکزیک، ژاپن، اوکراین، کره جنوبی، ویتنام، آفریقای جنوبی، رژیم صهیونیستی، فیلیپین، جمهوری چک، مالزی، بلژیک، پرو، استرالیا، پرتغال، کانادا، شیلی و تایلند هم بیشتر از سه میلیون مبتلا ثبت شده است.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۴ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روز رسانی می شود.
منبع:

1400/12/15
11:02:09
5.0 / 5
285
تگهای خبر: بیماری , ثبت , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک