راه اندازی آکادمی ورزش دانش آموزی در سال آینده

راه اندازی آکادمی ورزش دانش آموزی در سال آینده به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: بزرگترین هدف دستگاه تعلیم و تربیت، تحقق تربیت تمام ساحتی دانش آموزان است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، صادق ستاری فرد؛ در مجمع عمومی فدراسیون ورزش دانش آموزی که در کمیته ملی المپیک برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد شهدا خصوصاً شهدای فرهنگی و دانش آموز حوزه تربیت بدنی اظهار نمود: یکی از ساحت های مهم تربیتی در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، ساحت تربیت زیستی-بدنی است که امیدواریم عملکرد مجمع عمومی فدراسیون ورزشی دانش آموزی، به شکلی باشد که خروجی آن منجر به دستیابی مطلوب به ساحت زیستی_بدنی شود.
وی بیان کرد: فراهم کردن بستر لازم برای تربیت تمام ساحتی و تحقق ساحت زیستی- بدنی دانش آموزان حائز اهمیت می باشد که باید بعنوان یکی از اهداف معاونت تربیت بدنی و سلامت، در برنامه ها مورد توجه قرار گیرد.
ستاری فرد ورزش دانش آموزی را بنیان ورزش ملی دانست و اظهار داشت: با ارتقا و تعالی بنیان ورزش دانش آموزی می توانیم شاهد تعالی پایه و اساس ورزش ملی در همه ابعاد همگانی، حرفه ای و قهرمانی باشیم.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد: اگر معاونت تربیت بدنی را متولی تحول زیستی-بدنی بدانیم، فدراسیون ورزشی، پیشران تحقق این اهداف است؛ فدراسیون در نظام حکمرانی ورزش، پیشگام توسعه ورزش است.
ستاری فرد اظهار داشت: همین طور معلمان تربیت بدنی نیز افسران پیشرفت نظام ورزش کشور هستند؛ پس فدراسیون باید از ظرفیت معلمان تربیت بدنی برای تقویت درس تربیت بدنی و برنامه های مکمل ورزشی استفاده نماید.
وی بیان کرد: آنچه در سند تحول بنیادین مورد تاکید است تحول در ۳ ساحت «نیروی انسانی»، «محتوا و برنامه» و «زیرساخت، فضا و تجهیزات» است. برای بومی کردن این ۳ بخش باید کوشش کرد. فدراسیون شامل ۳۳ هزار معلم تربیت بدنی و ۳۱ هزار هنرجو را برای ارائه خدمات به دانش آموزان در اختیار دارد پس دارای ظرفیت بالایی است.
وی ادامه داد: تقویت هنرستان ها و هنرجویان باید در دستور کار باشد. هدایت ورزشی دانش آموزان فرآیندی است که آموزش و پرورش با کمک فدراسیون ورزش دانش آموزی بعنوان بازوی اصلی ورزش باید برای تحقق آن تلاش کند.
ستاری فرد افزود: هدایت ورزشی دانش آموزان باید در ۳ سطح؛ «مسیر درست استعدادیابی دانش آموزی برای رسیدن به قله ورزش»، «مسیر درست هدایت ورزشی دانش آموزان به سمت هنرستان های تربیت بدنی»، «هدایت تحصیلی دانش آموزان برای زیست ورزشی» صورت گیرد.
وی با تاکید بر این که فدراسیون ورزش دانش آموزی فدراسیون آینده و امید برای فرزندان ایران اسلامی است، اظهار داشت: فدراسیون مهم ترین تنظیم گر و تسهیل گر ورزش قهرمانی است و همکاری فدراسیون و معاونت می تواند ورزش را در جایگاه خود برای افزایش مشارکت مردم در فعالیت ها پیش ببرد.
ستاری فرد با اعلان اینکه موضوع آزادسازی مجموعه های ورزشی در امتداد تربیت بدنی رایگان و مشارکت خانواده در فرآیندهای تعلیم و تربیت و تحکیم بنیان خانواده بوسیله کارهای تربیت بدنی انجام شد، اظهار داشت: این طرح حالا در ۱۲ استان اجرائی شده و تا آخر سال تحصیلی همه استانها مجری این طرح می شوند و در گام بعد تمام مدارس در اختیار قرار می گیرد تا به توسعه ورزش همگانی کمک گردد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی بر سلامت خانواده و دانش آموز اصرار کرد و اضافه کرد: تربیت بدنی و ورزش مدارس پایه و اساس ورزش هر کشوری است. محیط مدرسه و معلم ورزش مهم ترین محیط تربیتی است؛ تمام معلمان تربیت بدنی باید مربیان تربیت بدنی باشند.
ستاری فرد مسابقات را مهم ترین کارگاه تربیتی آموزش و پرورش دانست و عنوان کرد: فدراسیون ورزش دانش آموزی باید برنامه ای برای ایام تعطیل دانش آموزان داشته باشد و آنرا در اولویت تقویم ورزشی قرار دهد.
وی درباره طرح تحولی نشان ورزشی اظهار داشت: این طرح می تواند ورزش تربیتی و همگانی را به اوج برساند و پایه ورزش ملی باشد.
وی اظهار داشت: نهضت ملی «ایجاد فضای ورزشی درون مدرسه ای» ایجاد خواهد شد ما در این راه در زمینه گسترش زیرساخت ها گام برمی داریم. نخستین دوره مسابقات با خانواده را ابتدا در رامسر خواهیم داشت. کسب میزبانی مسابقات کشورهای اسلامی و حوزه تمدنی مبتنی بر آموزه های بیانیه گام دوم نیز باید صورت گیرد و برای تحقق آن باید از ظرفیت ها استفاده گردد.
معاون وزیر افزود: استقرار پایگاه آکادمی و ملی ورزش دانش آموزی یکی از حلقه های مفقوده است که با حمایت وزیر آموزش و پرورش پایگاه ملی ورزش و پایگاه قهرمانی برای سال آینده ایجاد خواهد شد.
ستاری فرد افزود: فدراسیون ورزش دانش آموزی در مجموعه شهید چمران مستقر می شود تا وارد گود ورزش شود. وجود وزارت ورزش و جوانان یک فرصت بی نظیری است که طرح ها و برنامه های مشترکی را اجرا نماییم. طرح «هر معلم یک رویکرد ورزشی» و نهر مدرسه یک تیم ورزشی» در سند مورد تاکید قرار گرفته و باید عملیاتی شود.
وی افزود: امیدواریم با کمک هم دوران طلایی ورزش دانش آموزی را رقم بزنیم و تلاش نماییم ورزش دانش آموزی قلب ورزش کشور باشد.
شایان ذکر است، در این نشست از حاضرین رای گیری و در پایان، حسین بابویی؛ بعنوان رییس فدراسیون ورزش دانش آموزی، نرگس تقی زاده مقدم و شهامت عباسی بعنوان نایب رییس، لیلا علی محمدزاده و صفدر سلطانی بعنوان خبره ورزشی و آیت الله دهقان بعنوان نماینده روسای هیأت های ورزش دانش آموزی در هیأت رئیسه انتخاب شدند.
منبع:

1400/12/22
20:03:11
5.0 / 5
358
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دام , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک