حذف سهم دیر از عوارض آلایندگی صنایع پارس جنوبی خلاف شرع

حذف سهم دیر از عوارض آلایندگی صنایع پارس جنوبی خلاف شرع به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی بوشهر حذف نام شهرستان دیّر از لیست شهرستان های متاثر از آلایندگی پارس جنوبی از جانب شورای نگهبان خلاف شرع شناخته شد.


برپایه تبصره یک ماده ۳۸ قانون ارزش افزوده، واحدهای تولیدی آلاینده محیط زیست که استانداردها و ضوابط محافظت از محیط زیست را رعایت نمی نمایند، طبق تشخیص و اعلام سازمان حفاظت محیط زیست (تا پانزدهم اسفندماه هر سال برای اجرا در سال بعد)، علاوه بر مالیات و عوارض متعلق مبحث این قانون، مشمول پرداخت یک درصد از قیمت فروش بعنوان عوارض آلایندگی هستند.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، پرداخت عوارض آلایندگی صنایع چه در میزان و چه در تعیین گیرنده ها همواره با حرف و حدیث های فراوانی همراه بوده است این که مشخص شود این حق آلایندگی را چه کسی می گیرد یکی از مهم ترین موضوعات مورد مناقشه شهرستان های اطراف صنایع است.
در استان بوشهر هم با حضور صنایع بزرگ نفتی و گازی حول پارس جنوبی هر چند وقت یک مرتبه شنیده می شود سهم منطقه ای از این عوارض حذف و گاهی شهرستانی در دور دست به لیست اضافه شده است.
اواخر سال ۹۸ بود که اعلام گردید شهرستان دیّر از لیست شهرستان های متاثر از آلایندگی پارس جنوبی حذف گردیده است. منطقه ای که مردمش به شدت تحت تأثیر پسآب های شیمیایی و صنعتی هستند.
مهران پوسه، رئیس شورای اسلامی شهرستان دیّر بامداد امروز اعلام نمود که با پیگیری های پرارزش وکیل ما جناب آقای دکتر حسین حاجیانی، حذف نام شهرستان دیر از لیست شهرستان های متاثر از آلایندگی پارس جنوبی از جانب شورای محترم نگهبان خلاف شرع شناخته شد.
این شهرستان در فاصله ۱۲کیلومتری فازهای پالایشگاهی و پتروشیمی پارس جنوبی قرار گرفته و محیط زیست این شهرستان هم از آب و هوا تحت الشعاع موادآلاینده صنایع پارس جنوبی است و پایش های زیست محیطی هم این مورد را تائید کرده است.
حسین حاجیانی، وکیل این پرونده در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: از آغاز سال ۹۹ با حذف شهرستان دیّر از مناطق آلاینده پیگیری ها شروع شد. با توجه عرضه مستنداتی که نشان از تحت تأثیر قرار گرفتن آب، هوا و خاک این شهرستان از صنایع مستقر در عسلویه داشت همینطور ادله های فقهی و حقوقی مشخص شد شهرستان دیر تحت تأثیر آلاینده های پارس جنوبی است و حذف آن از لیست شهرستان های متاثر از آلایندگی پارس جنوبی خلاف شهر است.
وی تصریح کرد که از این به بعد اگر بخواهند لیست شهرستان های متاثر از آلایندگی پارس جنوبی را اعلام کنند باید به این نظر شورای نگهبان توجه ویژه داشته باشند.1400/12/28
14:31:37
5.0 / 5
231
تگهای خبر: آب , حفاظت , دما , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک