یکی از سین های هفت سین ۷۰۰۰ سال بزرگتر شده است؟

یکی از سین های هفت سین ۷۰۰۰ سال بزرگتر شده است؟ به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی خراسان رضوی سیب های کنونی نسبت به اجداد خود بزرگتر است و ترشی کمتری دارند.به نقل از ارث، سیب یکی از محبوب ترین میوه ها در جهان است که قدمت آن حداقل به ۷۰۰۰ سال می رسد. مطالعه جدیدی که توسط دانشگاه دالهاوزی در کانادا انجام شد، نشان داد که سیب های مدرن بزرگ تر است و خاصیت اسیدی و تلخی آن کاسته شده و نسبت به گذشته ماندگاری طولانی تری دارد.

دانشمندان اظهار کردند: این تغییرات ناشی از فرآیندهای پرورش محلی این میوه است.

دانشمندان داده های مجموعه تنوع زیستی سیب کانادا را تجزیه وتحلیل کردند که حاوی اطلاعاتی در مورد بیشتر از ۱۰۰۰ گونه سیب مختلف همچون انواع مدرن مانند گالا یا هانی کریسپ همینطور سیب های وحشی از جنگل های قزاقستان و گونه های میراث باستانی است.

به منظور مقایسه سیب های امروزی با همتایان قدیمی خود محققان ۱۰ خصوصیت شامل وزن، سفتی، اسیدیته، زودرسی، زمان گلدهی، زمان برداشت، مواد جامد محلول، محتوای فنلی، درصد تغییر سفتی در طول ذخیره سازی و درصد تغییر اسیدیته طی نگهداری را بررسی کردند.

آنان دریافتند که سیب های امروزی ۳.۶ برابر سنگین تر از اجداد خود است.

محققان توضیح دادند: مصرف کنندگان میوه های بزرگ را ترجیح می دهند؛ ازاین رو انتخاب برای اندازه میوه بزرگ می تواند مشاهدات ما را توضیح دهد.

علاوه بر این میزان اسیدی و تلخی سیب هایی که امروز مصرف می نماییم به نصف کاسته شده است.

بررسی کامل سوابق تاریخی نشان داد پیشرفت در پرورش سیب در ۲ قرن گذشته منجر به ایجاد گونه هایی شده که طی ذخیره سازی کمتر نرم می شود چونکه احتیاج به دوره های طولانی نگهداری و حمل و نقل سیب در مسافت های طولانی سبب شد تا پرورش دهندگان به دنبال چاره هایی برای کاهش نرم شدن در طول ذخیره سازی و بهبود حفظ سفتی باشد.

این یافته ها شواهدی قوی از تغییرات سیب های مدرن در طول تاریخ ۷۰۰۰ ساله خود عرضه می دهد.

نتایج این مطالعه در مجله PLoS ONE انتشار یافته است.
1401/01/07
21:35:08
5.0 / 5
270
تگهای خبر: جنگل , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک