بازرس كل امور وزارت كشور و شهرداری های سازمان بازرسی كل كشور اعلام كرد

همکاری سازمان بازرسی کل کشور و شهرداری تهران در صیانت از حریم

همکاری سازمان بازرسی کل کشور و شهرداری تهران در صیانت از حریم به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی بازرس کل امور وزارت کشور و شهرداری های سازمان بازرسی کل کشور در جریان بازدید از حریم منطقه ۵ شهرداری تهران، از تشکیل کارگروهی ویژه با حضور نمایندگان وزارت خانه ها و دستگاههای متولی به منظور صیانت از حریم شهر تهران اطلاع داد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، محمودرضا مهرورز ضمن اشاره به ورود سازمان بازرسی کل کشور به مبحث صیانت از حریم شهر تهران اظهار داشت: در جهت اجرای بخشنامه ریاست عالی سازمان بازرسی کل کشور در مورد نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین، به منظور پایش مستمر عملکرد دستگاههای اجرایی خدمات رسان در روزهای نوروز به همراه مدیرکل حریم شهر تهران به بازدید از حریم منطقه ۵ و بررسی موضوعات مربوطه پرداختیم.
وی افزود: حریم منطقه ۵ شهرداری تهران، یکی از مهم ترین و مرغوبترین مناطق دارای حریم تهران به حساب می آید، بنابراین به صورت میدانی اقدامات انجام شده توسط شهرداری در صیانت از حریم و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز را مورد بررسی قرار دادیم.
بازرس کل امور وزارت کشور و شهرداری های سازمان بازرسی خاطرنشان کرد: افزایش ساخت و ساز غیر مجاز و تصرف اراضی ملی توسط افراد سودجو به علت تعطیلات و کاهش حضور دستگاههای اجرائی یکی از مسائلی است که در روزهای نوروز حریم شهر را تهدید و صدمه ها و مشکلاتی را متوجه شهر تهران می کند که سازمان بازرسی کل کشور این مورد را با جدیت دنبال خواهد نمود.
اقدامات شهرداری تهران در صیانت از حریم مفید و موثر بوده است
مهرورز ضمن اشاره به تلاشهای انجام شده توسط اداره کل حریم شهر تهران در صیانت از حریم و همینطور جلوگیری از وقوع تخلفات در این محدوده، عنوان کرد: تاکید ما در حوزه حریم، ابتدا بر جلوگیری از وقوع تخلف و سپس برخورد جدی و اجرای آراء قانونی تخلفات ساخت و ساز با حضور قوه قضاییه و سایر دستگاههای متولی بوده که شهرداری تهران در این حوزه اقدامات مفید و موثری انجام داده است.
وی ادامه داد: به علت اهمیت مبحث حریم شهر تهران، در آینده نزدیک جلسه ای با حضور نمایندگان حوزه های مختلف همچون وزارت کشور، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، منابع طبیعی و... در سازمان بازرسی کل کشور برگزار می شود و با تشکیل کارگروهی تخصصی، مبحث حریم شهر تهران، اقدامات قانونی و صدمه های موجود به صورت جدی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
بازرس کل امور وزارت کشور و شهرداری های سازمان بازرسی در مورد ورود سازمان بازرسی به تخلفات زیر مجموعه های وزارت خانه ها، سازمان ها و دستگاههای دولتی در حریم شهر تهران اظهار داشت: ریاست معظم قوه قضاییه دستورات و بخشنامه هایی را در این حوزه ابلاغ فرمودند و احکام مربوطه هم صادر گردیده است، بنابراین اساسا مساله تخلفات سازمان ها و بخش های مختلف هم در جلسه مذکور، مطرح و مبحث جلوگیری از وقوع تخلف به صورت ویژه پیگیری خواهد شد.
صیانت از حریم شهرتهران نیازمند همکاری تمام دستگاه ها و مردم
علیرضا صادقی مدیرکل حریم شهرتهران هم در جریان این بازدید، با تاکید بر این که صیانت از حریم شهرتهران نیازمند همکاری همه جانبه تمامی دستگاههای در رابطه با حریم و آحاد مردم است، اظهار داشت: ما بسیار مفتخریم که سازمان بازرسی کل کشور بعنوان عالی ترین نهاد نظارتی کشور دغدغه حریم شهر تهران را دارد و امیدواریم این بازدیدها و جلسات، آغازی برای توجه بیشتر دستگاههای مربوطه، در انجام وظایف و تکالیف قانونی آنها در حفظ، صیانت و آزادسازی حریم شهرتهران باشد.
وی افزود: اگر امروز به صیانت از حریم پایتخت توجه نکنیم، بدون تردید فردا باید برای آزادسازی آن هزینه بیشتری بدهیم.
صادقی ضمن تشکر از همراهی اعضای شورای شهرتهران، اعضاء شورای حفظ حقوق بیت المال استان، دادستانی تهران، دادگاه های بخش آفتاب و کن، دادسرای ناحیه ۳۷ تهران، دادستانی اسلامشهر، فرمانداری تهران، شورای بخش و شهرستان تهران، شهرداران مناطق ۱۱ گانه دارای حریم و نیروی انتظامی، خواهان توجه بیشتر به حریم شد.1401/01/09
12:19:12
5.0 / 5
177
تگهای خبر: خدمات , دام , دما , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک