اطلاعیه شهرداری تهران با بازگشایی مراكز آموزشی:

پرهیز از سفرهای غیرضرور و استفاده کمتر از خودرو شخصی

پرهیز از سفرهای غیرضرور و استفاده کمتر از خودرو شخصی خرید و فروش حیوان خانگی: معاونت حمل و نقل شهرداری تهران با صدور اطلاعیه ای از عموم شهروندان تهرانی خواست باتوجه به بازگشایی کامل مراکز آموزشی و پیش بینی افزایش تقاضای سفر و ترافیک، تا حد امکان سفرهای خودرا مدیریت کرده و از انجام سفرهای غیرضرور خودداری کرده و کمتر از خودرو شخصی استفاده کنند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در این اطلاعیه آمده است:
شهروندان همانطور که اطلاع دارید؛ برمبنای تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا از یکشنبه 14 فروردین ماه تمامی مراکز آموزشی شامل دانشگاه ها و مدارس نسبت به ارائه حضوری خدمات آموزشی به دانشجویان و دانش آموزان اقدام می کنند.

بدیهی است این تصمیم سبب افزایش ترددهای شهری و جهش جدی میزان تقاضای سفر در همه سامانه های حمل و نقل عمومی و شبکه معابر شهری خواهد شد.

متاسفانه کم توجهی به توسعه حمل و نقل عمومی در سالهای قبل، ضعف جدی در موردهای مختلف حمل و نقل همگانی شامل اتوبوس و مترو و تاکسی را در پی داشته و موجب کمبود ظرفیت ارائه خدمات در این ناوگان شده است.

با این وجود، شهرداری تهران در ماه های اخیر تلاش نموده با تمام توان مالی، فنی و اجرائی خود نسبت به آماده سازی تمام ظرفیت ممکن در سامانه های مختلف حمل و نقل عمومی اقدام کند؛ نوسازی 5 هزار دستگاه تاکسی، هماهنگی با آموزش و پرورش برای ساماندهی و راه اندازی مجدد سرویس مدارس، تعمیرات و نگهداری و به روز رسانی تعداد ممکن ناوگان اتوبوسرانی، اورهال برخی از اتوبوس ها در بخش ملکی و خصوصی، تعویض مخازن سی ان جی اتوبوس های متوقف، تعمیرات و به روزسانی واگن های مترو و افزایش شیفت های کاری رانندگان اتوبوس و راهبران قطارهای مترویی، به روز رسانی تجهیزات کنترل ترافیک شامل دوربین های نظارت ترافیک و ثبت تخلف، بهینه سازی زمان بندی چراغ های راهنمایی، تجهیز و تکمیل علائم و تجهیزات ایمنی معابر در نقاط پرحادثه و کوشش برای جبران عقب ماندگی موجود در بهره برداری از خدمات حمل و نقل عمومی، قسمتی از اقداماتی بوده که شهرداری تهران در امتداد افزایش ظرفیت جابه جایی مسافر در حمل و نقل عمومی و افزایش ایمنی در ترددهای شهری دنبال کرده تا با بهره گیری از ظرفیت های مالی، فنی و اجرائی خود، عقب ماندگی موجود را در حد ممکن جبران کند.

اما بدیهی است فاصله تقاضای شهروندان جهت استفاده از حمل و نقل عمومی با ظرفیت های موجود نیاز به توجه، سرمایه گذاری و پروسه اجرائیست که در کوتاه مدت میسر نخواهد بود و باید همه دستگاه های اجرائی شامل مدیریت شهری، دولت و مجلس شورای اسلامی به این مساله توجه ویژه ای کنند.

در کوتاه مدت علاوه بر اقدامات مذکور توسط شهرداری تهران، دو برنامه دیگر متصور است؛
یکی از با اهمیت ترین اقداماتی که می تواند وضعیت ترددهای شهری را تاحد قابل توجهی بهبود دهد توجه شهروندان تهرانی به استفاده از حمل و نقل عمومی بجای استفاده از خودرو های شخصی و همین طور استفاده از روش های پیاده روی و دوچرخه سواری است و همچنین استفاده از روش هم پیمایی به مفهوم استفاده از یک خودروی مشترک برای سفرهایی با مسیر مشترک بین اعضای خانواده یا آشنایان.

و برنامه دیگر موضوع افزایش محدودیت در ترددهای شخصی است که باتوجه به مصوبه شورای ترافیک شهر تهران در صورت بازگشایی کامل مراکز آموزشی ساعات محدودیت طرح ترافیک هم بالا رفته و به ۶: ۳۰ بامداد تا 19تغییر خواهد یافت که در مورد این مساله بعد از تصمیم گیری نهایی اطلاع رسانی خواهد شد.

شهرداری تهران از عموم شهروندان تهرانی خواهشمند است باتوجه به موارد فوق، کمبود ظرفیت در ناوگان حمل و نقل عمومی، همچنین پیش بینی ازدحام در ترددهای شهری از روز جاری خصوصا از روزهای ابتدایی بازگشایی مدارس به سبب عدم شکل گیری کامل خدمات سرویس دانش آموزی، نسبت به مدیریت ترددها و عدم ترددهای غیرضروری و استفاده کمتر از خودروی شخصی اقدام نمایند تا بتوانیم به کمک هم شرایط ترافیکی مطلوب تری را در سطح شهر شاهد باشیم.

منبع:

1401/01/13
20:36:17
5.0 / 5
235
تگهای خبر: آموزش , ثبت , خدمات , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک