امیکرون علایم متفاوتی از سویه دلتا بوجود می آورد

امیکرون علایم متفاوتی از سویه دلتا بوجود می آورد به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی نتایج یک تحقیق نشان داده است که سویه اُمیکرون علایم متفاوتی از سویه دلتا بوجود می آورد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، یافته ها از آن حکایت می کند افرادی که به سویه اُمیکرون آلوده می شوند معمولاً علایم بیماری در آنان برای مدت زمان کوتاه تری ادامه پیدا می کند، کمتر در معرض خطر بستری شدن در بیمارستان قرار دارند و مجموعه ای از علایم متفاوت از سویه دلتا در این افراد مشاهده می شود.
متخصصان در یک مطالعه گسترده این مورد را تایید کردند که دوره بیماری در افراد مبتلا به سویه اُمیکرون کوتاه تر است و مجموعه متفاوتی از علایم در این افراد ظاهر می شود.
نتایج این مطالعه تنها چند روز بعد از آن منتشر گردید که سرویس سلامت همگانی انگلیس (NHS) ۹ علامت دیگر بیماری کووید-۱۹ را به علایم موجود همچون تب، سرفه مداوم و از دست دادن یا تغییر در حس بویایی یا چشایی اضافه کرد.
متخصصان دریافتند افرادی که در زمان شیوع سویه اُمیکرون به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شدند، حدودا نصف افرادی که در زمان شیوع سویه دلتا به این بیماری گرفتار شدند، حداقل یکی از سه علامت بیماری را گزارش کردند.
همینطور متخصصان انگلیسی مشاهده نمودند که علایم بیماری در زمان غالب بودن سویه اُمیکرون به صورت میانگین ۶.۹ روز ادامه داشته درحالی که مدت زمان تداوم علایم بیماری در زمان سویه دلتا ۸.۹ روز بوده است. علاوه براین در مدت زمان شیوع گسترده سویه اُمیکرون احتمال بستری شدن در بیمارستان ۲۵ درصد کمتر بوده است.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از روزنامه گاردین، نتایج از آن حکایت می کند که تنها ۱۷ درصد از افرادی که در زمان غالب بودن سویه اُمیکرون به کووید-۱۹ مبتلا شده اند، حس بویایی خویش را از دست داده اند. این رقم در زمان غالب بودن سویه دلتا ۵۳ درصد بوده است. با این وجود، گلودرد و گرفتگی صدا هر دو میان افراد آلوده به سویه اُمیکرون شایع تر بوده است.1401/01/20
11:36:05
5.0 / 5
241
تگهای خبر: بیماری , دام , دریا , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک