آسمان غبارآلود نقاط مختلف ایران

آسمان غبارآلود نقاط مختلف ایران رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به حاکمیت جو آرام در سایر نقاط کشور از افزایش وزش باد روی کشور عراق و خیزش گرد و خاک و انتقال آن به غرب کشور اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهار نمود: یکشنبه (۲۱ فروردین) در دامنه های جنوبی البرز واقع در سمنان و شرق تهران همینطور در استانهای مازندران، گلستان، خراسان شمالی و برخی مناطق خراسان رضوی ابرناکی و رگبار پراکنده باران، گاهی وزش باد شدید و رعدوبرق رخ می دهد.

وی اضافه کرد: در بعضی مناطق شرق و جنوب شرق کشور هم وزش باد شدید گاهی گرد و خاک رخ می دهد و در جنوب غرب و غرب کشور آسمان غبارآلود است. دوشنبه (۲۲ فروردین) در غالب مناطق کشور جوی آرام حاکم است و در ارتفاعات غرب و جنوب غرب کشور وزش باد و ابرناکی و در نوار جنوبی کشور وزش باد شدید رخ می دهد و خلیج فارس و دریای عمان هم مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: از روز سه شنبه (۲۳ فروردین) تا جمعه (۲۶ فروردین) گذر متناوب امواج تراز میانی جو از نوار غربی کشور پیشبینی می شود. بر این اساس روز سه شنبه در ارتفاعات واقع در شمال غرب و غرب کشور و ارتفاعات البرزمرکزی ابرناکی و رگبار پراکنده رخ می دهد. در استانهای ساحلی خزر و اردبیل وزش باد گرم جنوبی و افزایش موقتی دما رخ خواهد داد و در سایر مناطق کشور جوی آرام خواهیم داشت.

وی ضمن اشاره به بارش های پراکنده در ایام آتی اظهار داشت: چهارشنبه و پنجشنبه (۲۴ و ۲۵ فروردین) علاوه بر ارتفاعات البرز مرکزی در شمال آذربایجان شرقی، برخی مناطق آذربایجان غربی و کردستان، در دامنه های زاگرس مرکزی واقع در غرب و جنوب غرب و مناطقی از استانهای غرب اصفهان، فارس و بوشهر هم بارش پراکنده رخ می دهد، طی این دو روز افزایش وزش باد روی کشور عراق سبب خیزش گردوخاک و انتقال آن به غرب کشور می شود که کاهش کیفیت هوا و دید افقی در این مناطق دور از انتظار نیست.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۲ فروردین) صاف و در پس از ظهر وزش باد با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و طی روز سه شنبه ( ۲۳ فروردین) نیمه ابری گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

ضیاییان در انتها اظهار داشت: طی امروز و فردا (۲۱ و ۲۲ فروردین) اهواز با دمای ۳۵ و ۳۷ درجه سانتیگراد گرم ترین و ارومیه و زنجان با دمای ۴ و ۶ سانتیگراد، اردبیل ۴ و ۷ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع:

1401/01/21
11:34:50
5.0 / 5
304
تگهای خبر: بارش , دام , دریا , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک