سازمان هواشناسی هشدار داد

ورود توده گرد و غبار به کشور از فردا

ورود توده گرد و غبار به کشور از فردا به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی سازمان هواشناسی نسبت به انتقال گرد و غبار به ایران از کشورهای همسایه غربی و خیزش گرد و خاک در ۱۶ استان اخطار داد.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور اخطار نارنجی رنگ از انتقال گردوخاک از کشورهای همسایه غربی و ماندگاری گرد و غبار معلق در هوا از سه شنبه(۲۳ فروردین) تا چهارشنبه(۲۴ فروردین) در استانهای کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان وبوشهر اطلاع داد.

در پی انتقال گرد وخاک به کشور کاهش دید، کاهش کیفیت هوا و اختلال در تردد دور از انتظار نیست و این سازمان پرهیز از قرار گرفتن در فضای باز برای کلیه گروه ها و اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارات احتمالی به تاسیسات حساس به گردوخاک را سفارش می کند.

در ادامه این اخطار سازمان هواشناسی نسبت به افزایش شیو فشار سطح زمین و وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا روز سه شنبه در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل اطلاع داد.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی خیزش گرد و خاک، کاهش دید، کاهش کیفیت هوا، شکستن درختان فرسوده و نهال ها و صدمه به سازه های موقت، گلخانه ها و تابلوهای تبلیغاتی و خسارت به صنعت کشاورزی دور از انتظار نیست.

به سفارش سازمان هواشناسی اجتناب از تردد غیرضروری، استقامت سازه های موقتی، عدم تردد و پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره، محافظت از محصولات کشاورزی، خودداری از فعالیت در ارتفاع همچون شهرهای بازی، ساختمان های درحال بازسازی و راه اندازی، پرواز با پاراگلایدر و سایر فعالیتهای فیزیکی در فضای باز در دستورکار قرار گیرد.

سازمان هواشناسی با صدور اخطار زرد رنگ نیز از افزایش شیو فشار سطح زمین و وزش باد نسبتا شدید، در مناطق مستعد خیزش گردوخاک، کاهش دید، کاهش کیفیت هوا از سه شنبه تا چهارشنبه(۲۳ تا ۲۴ فروردین)خبر داد.

این شرایط جوی روز سه شنبه در استانهای همدان، زنجان، قزوین، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، اصفهان، لرستان، مرکزی، قم، تهران، البرز و غرب هرمزگان و روز چهارشنبه در استانهای مرکزی، تهران، البرز، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، همدان، لرستان، قم، سمنان، اصفهان، نیمه غربی هرمزگان، قزوین و فارس پیشبینی می شود.

در این شرایط کاهش دید افقی، کاهش کیفیت هوا و اختلال در تردد دور از انتظار نیست و سازمان هواشناسی نسبت به جلوگیری ازآسیب های احتمالی احتیاط در ترددهای برون شهری و جاده های کویری، استقامت سازه های موقتی، عدم تردد و پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره را سفارش می کند.

در ادامه این اخطار سازمان هواشناسی از ماندگاری گردوغبارمعلق در هوا در دوشنبه (۲۲ فروردین) در استانهای کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، بوشهر، خوزستان، همدان، کرمان، یزد اطلاع داد.

بر اثر این مخاطره کاهش کیفیت هوا و کاهش دید پیشبینی می شود و سازمان هواشناسی پرهیز از فعالیتهای غیر ضروری در فضای باز برای کلیه گروه ها و اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارات احتمالی به تاسیسات حساس به گردوخاک را سفارش می کند.

به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا در اخطار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیشبینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. اخطار نارنجی برای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود. اخطار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1401/01/23
10:19:46
5.0 / 5
208
تگهای خبر: دام , كیفیت , محصولات , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک