رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری:

دو پارک جنگلی بزرگ بین ایران و عراق ایجاد می شود

دو پارک جنگلی بزرگ بین ایران و عراق ایجاد می شود به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی ایلام رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری از ایجاد دو پارک جنگلی بزرگ در راه اربعین درخلال ایران و عراق اطلاع داد.


دکتر «حسن بهرام نیا»، استاندار ایلام در دیدار با «مسعود منصور» معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با اشاره به اینکه ایلام در خط مقدم هجوم ریزگردها در کشور است خواهان توجه بیشتر سازمان برای مهار گرد و غبار شد و اظهار نمود: ریزگردها در استان مشکلات فراوانی برای مردم استان بوجود آورده و ظرف یک هفته گذشته ده ها نفر را روانه بیمارستان ها کرده و رفع این مشکل نیازمند رسیدگی فوری است.
وی اظهار داشت: طبق بررسی های انجام شده ۷۰ درصد منشأ ریزگردها در خارج از استان و ۳۰ درصد در استان است، اظهار داشت: رئیس جمهور دستور لازم را برای مهار ریزگردها با منشاء خارجی صادر کرده و لازم است این مورد از راه دیپلماسی و سازمان های مرتبط تحت پیگیری جدی قرار گیرد.
استاندار ایلام خاطرنشان کرد: جهت مهار ریزگردها با منشاء داخلی هم لازم است سازمان منابع طبیعی توجه بیشتری نسبت به استان ایلام در بحث بیابان زدایی داشته باشد.
«مسعود منصور» معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور هم با تقدیر از مجموعه تلاش ها و پیگیری های خوب استاندار ایلام در ارتباط با بحث جنگل کاری و بیابان زدایی، اظهار داشت: استان ایلام در این مورد جزء استانهای موفق کشور است و از این بابت از استاندار ایلام و مجموعه دستگاههای متولی تقدیر و تشکر می نماییم.
وی از ایجاد دو پارک جنگلی بزرگ در راه اربعین درخلال ایران و عراق اطلاع داد و اظهار داشت: این مهم علاوه بر رفاه حال زائرین می تواند تا حدودی در جهت مقابله با ریزگردها عمل کند.
رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در پاسخ به مطالبه استاندار ایلام برای توجه بیشتر به استان در بحث ریزگرد ها اظهار داشت: ۲۰ درصد به تخصیص اعتبارات استان در حوزه منابع طبیعی اضافه می شود.
منصور ضمن قول مساعد نسبت به خواسته های استاندار ایلام اظهار داشت: ۲۰ اردیبهشت ماه سالجاری کنوانسیون بیابان زدایی پس از توقف دوساله به خاطر کرونا در ساحل عاج برگزار می گردد و در این جلسه مهم خواسته ها و مطالبات کشور و استانهای در راه ورود ریزگرد ها را مطرح و پیگیری می نماییم.1401/01/24
13:34:41
5.0 / 5
213
تگهای خبر: آب , جنگل , طب , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک