خطر ضدآفتاب ها برای علف های دریایی مدیترانه

خطر ضدآفتاب ها برای علف های دریایی مدیترانه به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی مطالعات اخیر نشان داده است که مواد شیمیایی کرم ها و لوسیون های ضد آفتاب در علف های دریایی در دریای مدیترانه انباشته شده اند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، کارشناسان فیلترهای فرابنفش را در ساقه های گونه ای از علف دریایی معروف به Posidonia oceanica که در سواحل "مایورکا" یافت می شود و بومی دریای مدیترانه است، کشف کردند.
کارشناسان معتقدند این آلودگی نتیجه فعالیتهای تفریحی و گردشگری و تخلیه زباله در منطقه گردشگری می باشد.
کارشناسان اظهار داشتند: این منطقه دریایی تحت تأثیر فعالیتهای بندری، تخلیه آب و گردشگری می باشد. از آنجاییکه دریای مدیترانه کم عمق، کوچک و محصور است، غلظت مواد شیمیایی جذب کننده فرابنفش می تواند به سطح بالایی برسد.
کارشناسان در نمونه های بررسی شده غلظت های متفاوتی از ترکیبهای ضدآفتاب همچون اکسی بنزون، آووبنزون ​​۴-متیل، بنزیلیدین کامفور، بنزوفنون-۴ و متیل پارابن را یافتند.
در حالیکه تاثیر کامل این مواد شیمیایی بر علف های دریایی ناشناخته است اما کارشناسان نسبت به عوارض بالقوه آن ابراز نگرانی کردند.
به گزارش روزنامه گاردین، به قول محققان اگر ضدآفتاب ها بر فتوسنتز و سودمندی علف های دریایی تأثیر بگذارند، با چالش مواجه می شویم چونکه این علف های دریایی نقش های زیست محیطی مهمی در سواحل مدیترانه ایفا می کنند.1401/01/25
13:17:53
5.0 / 5
172
تگهای خبر: آب , آلودگی , دریا , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک