شرایط نقل و انتقال فرهنگیان تغییر نمود

شرایط نقل و انتقال فرهنگیان تغییر نمود به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی شیوه نامه نقل و انتقال نیروهای رسمی و پیمانی آموزش و پرورش که برخی بندهای آن نظیر «شرط سابقه ۱۰ ساله برای انتقال» مورد اعتراض گسترده فرهنگیان متقاضی قرار گرفته بود، اصلاح و مجدد ابلاغ گردید.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در بخشنامه ابلاغی از جانب عسکری، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش آمده است: پیرو بخشنامه ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ و در جهت عدم تمرکز، افزایش بهره وری و ساماندهی نیروی انسانی، همینطور افزایش رضایت شغلی و تسهیل شرایط خدمت فرهنگیان، اصلاحیه شیوه نامه نقل و انتقال نیروهای رسمی و پیمانی متقاضی انتقال دائم و موقت برون استانی با تکیه بر رعایت عدم نیاز مبداء و نیاز مقصد و سایر ضوابط و مقررات مربوط در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ ارسال می شود.
در ذیل به برخی تعاریف مهم در این شیوه نامه اشاره شده است:
انتقال دائم برون استانی: جابجایی و تغییر همیشگی محل خدمت از یک منطقه استان به مناطق یک استان دیگر در چارچوب ضوابط و مقررات
انتقال موقت برون استانی: جابجایی و تغییر یک ساله محل خدمت از یک منطقه استان به مناطق یک استان دیگر به منظور رفع مشکل کارکنان در چارچوب ضوابط و مقررات
متعهد خدمت: افرادی که به باعث قانون متعهدین خدمت و تنظیم سند در دفاتر اسناد رسمی متعهد می شوند که دو برابر مدت تحصیل (فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی) یا به میزان ۱۰ سال (پذیرفته شدگان آزمون استخدام پیمانی) در منطقه تعیین شده، خدمت کنند.
فرآیند نقل و انتقال برون استانی سال تحصیلی آتی به صورت هماهنگ یک مرحله ای و پردازش نرم افزاری با عنایت به لیست فضلی امتیاز تأیید شده متقاضیان و برپایه جداول تراز نیروی انسانی ادارات به تفکیک اداره / گروه رشته جنسیت صورت خواهد گرفت.

ضوابط و مقررات ثبت درخواست انتقال
۱- انتقال دائم: نداشتن تعهد خدمت به منطقه، لازمه انتقال دائم است، بر این اساس فارغ التحصیلان مراکز تربیت معلم، دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی (به میزان دو برابر مدت تحصیل) و مستخدمین ماده ۲۸ (به مدت ۱۰ سال) و سایر کارکنان که تعهدی در خصوص خدمت در مناطق مورد تعهد داده اند، مجاز به ثبت درخواست انتقال دائم نیستند.
۲- انتقال موقت: دارا بودن حداقل ۲ سال سنوات خدمت تجربی
نکته: از سال تحصیلی جاری، تمدید انتقال موقت به مدت سه سال مجاز است بنابراین اداره کل آموزش و پرورش استان مکلف است در مدت اعلام شده نسبت به تعیین تکلیف متقاضیان انتقال دائم یا ساماندهی در استان مبداء خدمتی برابر ضوابط، اقدام لازم را معمول دارد.
۳-ملاک محاسبه سابقه خدمت آموزشی تمام وقت در آموزش و پرورش، سوابق مندرج در حکم کارگزینی تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ است.
۴- مدت سوابق خدمت به صورت حق التدریس، نهضت سواد آموزی، مأموریت به سایر دستگاه ها، تحصیل در مراکز تربیت معلم، تربیت دبیر، خدمت نظام وظیفه، قرارداد کار معین و... جزو سابقه خدمت برای انتقال محسوب نخواهد شد.

انتقال استثناء


در جهت پشتیبانی از جوانی جمعیت، سیاست های کلی خانواده و به منظور حفظ کیان و انسجام این نهاد، موافقت با انتقال موارد ذیل به شکل استثناء انجام خواهد شد:
۱- انتقال زوج فرهنگی به محل خدمت همسر
۲- فرهنگیانی که همسر آنان شاغل نیروهای نظامی و انتظامی بوده و طبق امریه دستگاه مربوط (بدون درخواست خود)، منتقل شده باشند. (با تأیید بالاترین مقام نظامی یا انتظامی در استان)
۳-همسر جانباز در صورت تغییر دائم محل اشتغال جانباز در همان سال با عرضه تأییدیه از مراجع ذیصلاح به استناد ماده ۱۷ آئین نامه اجرایی ماده ۱۳ قانون تسهیلات استخدامی و جانبازان
۴- فرهنگیانی که از آغاز سال ۱۴۰۰ تا آخر مهلت ثبت درخواست انتقال، ازدواج کرده یا صاحب فرزند شده اند.
۵- همکاری که خود، همسر و یا فرزند وی بیماری حاد و صعب العلاج داشته باشد. (با عرضه رای صریح شورای پزشکی استان امسال در خصوص عدم امکان مدارا و نداشتن امکانات و تجهیزات پزشکی در محل خدمت فعلی فرد)
انتقال مشمولین استثناء، بدون احتساب سابقه خدمت امکان پذیر بوده و نوع انتقال این گروه از متقاضیان در صورت داشتن شرایط بند (۱) قسمت (د) و درخواست متقاضی به صورت دائم (به استثنای مقصد کلان شهر) و در غیر اینصورت موقت است.

ملاحظات
۱- در تکمیل جداول نیاز و عدم نیاز، بگونه ای برنامه ریزی شود، تا در تراز نیروی انسانی آن اداره کل خللی به وجود نیامده و مناطق کم برخوردار (مرزی، عشایری و روستایی) با کمبود نیروی انسانی مواجه نشوند.
۲- انتقال دائم به کلان شهرهای اصفهان، اهواز، تبریز، تهران، شیراز، قم، کرج و مشهد ممنوع بوده و صرفا درخواست مأموریت (انتقال موقت) متقاضیان قابل بررسی است. بنابراین متقاضیان انتقال به این شهرها فقط مجاز به عرضه درخواست مأموریت (انتقال موقت) هستند. ضمناً برخورداری از تسهیلات خروج از کلانشهر، منوط به عرضه درخواست کتبی جداگانه است.
۳- ملاک بررسی وضعیت انتقال افراد در فرایند پردازش، سمت و رشته تدریس اصلی کارکنان است. سمت و رشته تدریس اصلی، منطبق بر رسته و رشته شغلی استخدامی کارکنان است، مگر آنکه در طول خدمت، از راه مجوز رسمی فرایند تغییر سمت، تغییر کرده باشد. بدیهی است سمت و رشته تدریس اصلی همکاران، الزاماً منطبق با پست و رشته تدریس ابلاغ سالیانه اشتغال همکاران نیست.
۴- افرادی که پارسال به صورت موقت منتقل شده اند در صورتیکه تقاضای تمدید انتقال داشته و حائز شرایط باشند مکلف هستند نسبت به ثبت درخواست خود در سامانه مربوط و عرضه مدارک و مستندات اقدام نمایند.
برای مشاهده متن کامل شیوه نامه، اینجا کلیک کنید.
منبع:

1401/02/08
14:08:28
5.0 / 5
231
تگهای خبر: آموزش , بیماری , پزشك , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک