مدیر طرح حفاظت از تالاب های ایران خبر داد:

حمایت صندوق كارآفرینی امید از طرح زیست محیطی

حمایت صندوق كارآفرینی امید از طرح زیست محیطی به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی مدیر طرح حفاظت از تالاب های ایران اظهار داشت: صندوق كارآفرینی امید با 30 طرح زیست محیطی به ارزش دو میلیارد و 300 میلیون تومان موافقت كرده و وام هایی را پرداخت كرده است.


به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، ابوالفضل آبشت روز شنبه در نشست خبری به مناسبت روز جهانی تالاب ها ( دوم فوریه برابر با 13 بهمن ماه ) اضافه كرد: سال قبل تفاهم نامه ای میان سازمان حفاظت محیط زیست و صندوق كارآفرینی امید به امضا رسید كه بر این اساس، قرار شد این صندوق از طرح های سازگار با محیط تا سقف پنج میلیارد تومان حمایت كند.
وی اظهار نمود: بر مبنای این تفاهم نامه سازمان محیط زیست طرح ها را به صندوق معرفی و صندوق پس از بررسی، موافقت یا عدم موافقت خویش را نسبت به حمایت طرح ها اعلام می كند و در این زمینه طرح ها می توانند تا سقف 100 میلیون تومان وام با سود چهار درصد دریافت كنند.
آبشت ادامه داد: سال قبل بعنوان نخستین سال اجرای این تفاهم نامه، سازمان محیط زیست 68 طرحی را كه به آب كمتری احتیاج داشت به صندوق كارآفرینی امید معرفی نمود و سقف پنج میلیارد تومان پر شد كه صندوق پس از بررسی این تعداد طرح با 30 طرح موافقت نمود.
وی درباره وضعیت دریاچه ارومیه اظهار داشت: زمانی كه كار ستاد احیای دریاچه آغاز شد، وسعت آن 500 كیلومتر بود اما اكنون به بالای هزار كیلومتر رسیده است ازاین رو اگر همین اقدامات صورت نمی گرفت اكنون دیگر دریاچه ارومیه ای وجود نداشت.
آبشت اضافه كرد: چهار سال است كه سازمان محیط زیست تعامل خوبی با وزارت جهاد كشاورزی دارد، همینطور با حمایت ژاپن پروژه كشاورزی پایدار را در حوضه آبریز دریاچه ارومیه پیش می برد و به رغم اینكه سازمان محیط زیست كمترین درآمد و اعتبار را دارد اما بیش از 80 درصد از اعتبار یك میلیون دلاری این طرح در بخش كشاورزی هزینه می گردد.
مدیر طرح حفاظت از تالاب های ایران اظهار داشت: در این طرح در مورد كاهش مصرف آب و نهاده های كشاورزی فعالیت می گردد كه 10 هزار كشاورز از 110 روستا درگیر آن هستند.

 

1396/11/07
18:51:02
5.0 / 5
4573
تگهای خبر: آب , حفاظت , دام , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک