ادامه ریزگردها در شهرهای خوزستان

ادامه ریزگردها در شهرهای خوزستان اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان ادامه گرد و غبار شدید را در 15 شهرستان اعلام نمود که بیشترین آن در شوشتر با 22 برابرحدمجاز است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از خبرگزاری ایرنا از اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، میزان گرد و غبار با اندازه ۱۰ میکرون (PM۱۰) در ساعت ۷ روز سه شنبه، در شهرستان های آبادان یک هزار و ۶۲۵، امیدیه ۲ هزار و ۷۰۸، اندیمشک ۲ هزار و ۳۶۱، اهواز ۲ هزار و ۶۲۰، بندرامام ۲ هزار و ۶۶۲، بهبهان ۲ هزار و ۶۲۵، حمیدیه یک هزار و ۶۰۷، دشت آزادگان یک هزار و ۶۷۰، شادگان ۲ هزار و ۷۶، شوش ۲ هزار و ۱۱۰، شوشتر سه هزار و ۳۰۴، گتوند یک هزار و ۶۸۶، ماهشهر ۲ هزار و ۶۵۴، مسجدسلیمان ۲ هزار و ۱۲۱ و هندیجان ۲ هزار و ۶۱۱ میکروگرم برمترمکعب بوده است.
حدمجاز غبار در هوا ۱۵۰ میکروگرم برمترمکعب است.
توده گرد و غبار با منشاء کانون های کشور عراق و سوریه از عصر دوشنبه (دیروز) وارد خوزستان شده و در بیشتر شهرستان ها به بالای ۲۰ برابر حدمجاز رسید. بیشترین میزان گرد و غبار در ساعت ۲۲ در حمیدیه و در ساعت ۲۳ در بندرامام ۱۰ هزار میکروگرم برمترمکعب ( ۶۷ برابر حدمجاز) گزارش شده که حداکثر توان اندازه گیری ایستگاه های سنجش هوا در استان است.
کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای خوزستان امروز (سه شنبه) همه مدارس، دانشگاه ها و ادارات استان را تعطیل اعلام نموده است. بر طبق این مصوبه، همه امتحانات مدارس امروز برگزار نمی گردد و زمان برگزاری آن متعاقبا اعلام خواهد شد. این کارگروه همین طور قبل از این ساعت شروع به کار ادارات را با ۲ ساعت تاخیر اعلام نموده بود.
پدیده گرد و غبار امروز هشت استان کشور را به تعطیلی کشانده و پروازهای فرودگاه های اهواز، آبادان و دزفول را نیز با اختلال مواجه کرده است.
اداره کل هواشناسی خوزستان و اداره کل مدیریت بحران استانداری، روز گذشته با صدور اطلاعیه های سطح نارنجی، نسبت وقوع گرد و خاک با منشاء کشور عراق، ابتدا بر مناطق نیمه غربی، سپس مرکزی و سایر نقاط استان هشدار دادند.
بر اساس این اطلاعیه، پیش بینی شده است که پدیده گرد و خاک تا اوایل وقت چهارشنبه ادامه داشته باشد و موجب کاهش دید افقی و کیفیت هوا، افزایش غلظت آلاینده ها و احتمال لطمه به تاسیسات حساس به گرد و خاک ظود.
توصیه شده است که بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان از تردد غیر ضروری اجتناب کنند.
پدیده گرد و غبار با منشاء کانون های عراق، در روز ۱۲ اردیبهشت و ادارات و مراکز آموزشی خوزستان را به تعطیلی کشاند.

1401/02/27
23:06:19
5.0 / 5
186
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک