گسترش عوامل تهدیدکننده سلامت روانی اجتماعی دانش آموزان

گسترش عوامل تهدیدکننده سلامت روانی اجتماعی دانش آموزان خرید و فروش حیوان خانگی: وزیر آموزش وپرورش به مناسب شروع اختتامیه های استانی یازدهمین دوره جشنواره نوجوان سالم پیامی صادر کرد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در متن پیام یوسف نوری آمده است: لطمه های اجتماعی و رفتارهای پرخطر، حالا بیش از هر زمان دیگری، سبب نگرانی مدارس و خانواده ها است. گسترش عوامل مخاطره آمیز تهدیدکننده سلامت روانی اجتماعی دانش آموزان، باعث شده صیانت از کودکان و نوجوانان در مقابل لطمه های اجتماعی و رفتارهای پرخطر، در کنار دیگر اولویت های تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان و بلکه جزء مهم ترین آنها قرار گیرد.
شواهد نشان میدهد که کارهای ترویجی و فرهنگی، در کنار کارهای آموزشی و مراقبتی، از مهم ترین راه حل ها برای پیش گیری از لطمه های اجتماعی در سطح مدارس کشورها، شناخته شده است که می تواند سبب ارتقای آگاهی عمومی و بهبود نگرش ها درزمینه عوامل مخاطره آمیز کودکان و نوجوانان و چگونگی صیانت از ایشان شود.
در ادامه این پیام آمده است: وزارت آموزش وپرورش، با اعتقاد به اینکه مراقبت و صیانت از دانش آموزان در مقابل لطمه های اجتماعی، یکی از رسالت های مهم نظام تعلیم و تربیت رسمی کشور است، اهتمام ویژه ای در حوزه طراحی و اجرای برنامه های متنوع پیشگیرانه در سطح مدارس دارد که بسته کاملی از برنامه های در رابطه با راهکارهای معتبر و شناخته شده در حوزه پیش گیری از لطمه های اجتماعی را در سه محور آموزشی، ترویجی و مراقبتی را شامل می شود.
جشنواره نوجوان سالم که هرساله باهدف ترویج شیوه های زندگی سالم و پیش گیری از رفتارهای پرخطر در مدارس کشور برگزار می شود، همچون کارهایی است که در زیرمجموعه راه حل ترویج و پیشگیری، اجرا می شود و با همت مدارس، دانش آموزان و خانواده ها، در سال تحصیلی جاری، یازدهمین دوره آن نیز برگزارشده است.
جشنواره نوجوان سالم، با دارا بودن ۳ محور خلاقیت های دانش آموزی، ابتکارات مدرسه ای و ابتکارات جامعه محور و نیز بیش از ۲۰ رشته ارائه اثر، ظرفیت ارزشمندی برای سرمایه گذاری در حوزه ترویج پیام های پیشگیرانه در سطح جامعه بزرگ مدارس، دانش آموزان و خانواده ها است که جا دارد نهادهای سیاستگذاری و اجرائی در حوزه پیشگیری، کنترل و کاهش لطمه های اجتماعی، این ظرفیت را موردتوجه قرار داده و از آن استفاده نمایند.
حالا که جشنواره نوجوان سالم، باوجود شرایط ناشی از همه گیری بیماری کرونا، به راه خود ادامه داده و اختتامیه های استانی یازدهمین دوره آن از اردیبهشت ماه جاری در سراسر کشور برگزار می شود، به تمامی دانش آموزان، همکاران فرهنگی و خانواده ها که در استمرار این تلاش جهادی برای صیانت از کودکان و نوجوان در مقابل لطمه های اجتماعی و رفتارهای پرخطر، مشارکت داشته اند، تبریک و خدا قوت می گویم و ضمن تشکر، اعلام می کنم که وزارت آموزش وپرورش در ادامه این جهاد، در کنار شماست و از کوشش های شما برای آموزش و ترویج پیام های پیش گیری از لطمه های اجتماعی در میان کودکان و نوجوانان، حمایت می کند.
منبع:

1401/02/31
13:32:20
5.0 / 5
180
تگهای خبر: آموزش , بیماری , دام , رشته
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک