توده جدید گرد و غبار با منشا سه کشور خارجی در راه خوزستان

توده جدید گرد و غبار با منشا سه کشور خارجی در راه خوزستان خرید و فروش حیوان خانگی: اداره کل هواشناسی خوزستان با صدور اطلاعیه ای نسبت به ورود توده جدید گرد و غبار بامنشا سه کشور خارجی از روز دوشنبه هفته جاری، اخطار سطح نارنجی صادر کرد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان مدیرکل هواشناسی خوزستان در اینباره اظهار داشت: الان توده گرد و غبار در مرز سوریه و عراق تشکیل شده است که جهت احتمالی آن به سمت جنوب و شمال عربستان است.
محمد سبزه زاری اضافه کرد: اواخر وقت روز یکشنبه و در روز دوشنبه آتی شرایط برای برخاستن گرد و غبار غلیظ با منشا کشورهای عراق، سوریه و اردن مهیا است و احیانا ابتدا این توده گرد و غبار از بعدازظهر روز دوشنبه مناطق غربی خوزستان را تحت تأثیر خود قرار داده و سپس تا اواخر وقت و روز سه شنبه کل استان را متاثر از خود خواهد نمود.
وی با اشاره به اینکه غلظت احتمالی این توده بسیار زیاد خواهد بود افزود: متاسفانه شرایط منطقه بگونه ای شده که هر روز باید انتظار برخاستن توده گرد و غبار را داشته باشیم.
وی اظهار داشت: این توده گرد و غبار علاوه بر خوزستان استانهای غربی کشور مانند کردستان، کرمانشاه، ایلام و سپس استانهای مرکزی و تهران را در بر خواهد گرفت.
بر اساس گزارش اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان امروز شنبه ورود توده جدید گرد و غبار، شاخص کیفی هوای شهرهای آبادان، اهواز و شادگان در خوزستان را بار دیگر در شرایط خطرناک قرار داد.
سامانه پایش کیفی هوای کشور در ساعت ۹ روز شنبه شاخص کیفی هوای آبادان را ۴۹۴، اهواز ۳۹۲ و شادگان ۴۴۰ در شرایط خطرناک اعلام نمود.
کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوای خوزستان به دنبال گرد و غبار شدید روز ۲۷ اردیبهشت مدارس، دانشگاه ها و ادارات سراسر استان را تعطیل اعلام نمود. همینطور به علت تداوم گرد و غبار ۲۸ اردیبهشت امتحانات مدارس هفت شهرستان شمالی (به جز پایه نهم) را ملغا کرده و ۲ ساعت دورکاری برای ادارات درنظر گرفت.
خوزستان در چند ماه اخیر با توده های مختلف گرد و غبار با ماندگاری بالا روبه رو شده که هواشناسی، منشاء بیشتر آنها را کشورهای عراق و سوریه اعلام نموده است.


منبع:

1401/02/31
21:15:38
5.0 / 5
204
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک