سفر دامپزشک آفریقای جنوبی به ایران جهت انتقال تجارب نگهداری و تکثیر یوزپلنگ

سفر دامپزشک آفریقای جنوبی به ایران جهت انتقال تجارب نگهداری و تکثیر یوزپلنگ به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست از حضور دامپزشک یوزها از کشور آفریقای جنوبی در ایران برای انتقال تجارب نگهداری و تکثیر این گونه جانوری اطلاع داد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از خبرگزاری ایرنا از سازمان حفاظت محیط زیست، حسن اکبری با بیان این خبر، اظهار نمود: با حضور دکتر پیتر کالدوِل دامپزشک معتمد مراکز حفاظت و تکثیر یوزپلنگ آفریقایی از کشور آفریقای جنوبی در محل نگهداری توله یوز در پارک پردیسان، آخرین وضعیت سلامت این گونه جانوری بررسی و نکات تجربی به تیمارگران یوز عرضه شد.
وی ادامه داد: دکتر پیتر کالدوِل از یک مرکز نگهداری یوزهای آفریقایی، برای یک سفر ۵ روزه عازم ایران شده و در این سفر علاوه بر معاینه توله یوز، بازدیدی هم از مرکز تکثیر یوز آسیایی در پارک ملی توران خواهد داشت و در بازدید میدانی، آموزش های لازم و انتقال تجربه به همکاران صورت خواهد پذیرفت.
اکبری در ادامه اظهار داشت: این دامپزشک، نوع تغذیه و نحوه وزن گرفتن حیوان را بررسی و برنامه های لازم را برای روش های صحیح تغذیه عرضه خواهد کرد.
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: در پارک ملی توران هم آخرین وضعیت ماده یوز «ایران» از لحاظ سلامتی و شرایط محیطی برای نگهداری، بررسی خواهد شد.
وی تصریح کرد: در انتها سفر هم کارگاه آموزشی برای کارشناسان استانی و ستادی در مورد تکثیر یوز در اسارت برگزار می شود.


منبع:

1401/03/05
16:14:30
5.0 / 5
203
تگهای خبر: آموزش , پزشك , حفاظت , حیوان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک