دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گلستان عنوان كرد؛

۶۵ درصد معتادان دارای شغل هستند

۶۵ درصد معتادان دارای شغل هستند به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی گلستان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گلستان اظهار داشت: در جهت توانمندسازی و اشتغال خانواده های صدمه دیده از اعتیاد الگوهای مشخصی تعریف خواهد شد.


مهدی طالبی عصر امروز در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به فعالیت کمیته های تخصصی در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اظهار نمود: در این شورا کمیته های مختلف شامل کمیته درمان حمایت های اجتماعی، فرهنگی و پیشگیری، توسعه مشارکت های مردمی، کمیته مقابله با ورود به عرضه مواد مخدر و کمیته حقوقی و قضایی فعالیت دارند.
وی بر ضرورت تامین زیرساخت ها و ظرفیت های لازم برای مبارزه با مواد مخدر اصرار کرد و اضافه کرد: نیاز است خیرین پای کار مقابله با مواد مخدر بیایند و در این جهت تا حالا اقداماتی انجام شده است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گلستان با اعلان اینکه باتوجه به گسترش فضای مجازی، راه اندازی قرارگاه عملیات روانی در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در دستور کار قرار گرفت، بیان کرد: باید با ارائه اقدامات و خدمات مثبت دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی روح امید را در مردم بیدار کرد.
طالبی از توانمندسازی و ارتقای سطح کیفی و علمی سمن های مردم نهاد فعال در زمینه پیشگیری و مقابله با اعتیاد آگاهی داد و اظهار داشت: در دو ماه گذشته ۱۰ موسسه مردم نهاد شاخص، توانمند و کارآمد را در گلستان شناسایی کردیم تا در زمینه مبارزه با مواد مخدر به ما کمک کنند، مصداق از مشارکت مردم و خیرین صرفاً کمک مالی نیست گاهی اوقات می توان با قلم، با محبت کردن به فرد معتاد و هدایتش برای ترک اعتیاد، با آموزش و سفارش به نواجوانان و جوانان، پشتیبانی از فرد بهبودیافته و امثال آن در راه مبارزه با مواد مخدر گام برداشت.
وی با اعلان اینکه تمام تلاش خودرا به کار می گیریم تا شاهد ارتقای سطح کیفی کمپ های ترک اعتیاد در گلستان باشیم، بیان کرد: در زمینه پیش گیری از اعتیاد علاوه بر ممانعت از اقدامات جزیره ای، تولید محتوای مناسب و کادرسازی تخصصی در دستور کار ما قرار دارد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گلستان با اعلان اینکه در بخش حمایت های اجتماعی و درمان، نظارت بر مراکز ترک اعتیاد گلستان از دیگر برنامه های ما است، اظهار داشت: همین طور در امتداد توانمندسازی و اشتغال خانواده های صدمه دیده الگوهای مشخصی تعریف خواهد شد.
طالبی با اعلان اینکه ۶۳ درصد افراد مبتلا به اعتیاد دارای شغل هستند، متذکر شد: لذت طلبی، عدم آگاهی، کنجکاوی و خانواده چهار مولفه ای است که بیشترین تاثیر را در گرایش افراد به اعتیاد دارد.
وی از کشف ۱۱ تن مواد مخدر طی سال قبل در استان گلستان آگاهی داد و تصریح کرد: این میزان کشفیات نسبت به زمان مشابه خود با رشد هشت درصدی همراه بوده است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گلستان با اعلان اینکه مقام معظم رهبری و مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی نسبت به مسئله مبارزه با اعتیاد دغدغه دارند، اشاره کرد: یکی از دید های ما این است که به شهدای مواد مخدر پرداخته شود که در همین راستا برگزاری یادواره شهدا در هفته مبارزه با مواد مخدر در دستور کار ما قرار دارد.
طالبی، برگزاری جشنواره فرهنگی و بومی و محلی در یکی از نقاط تفرجگاهی استان گلستان، پیاده روی همگانی، استفاده از سفیران سلامت و تجلیل از خانواده شهدا و یاریگران زندگی با شعار "همه با هم نه به اعتیاد"، فعال سازی هیئت های ورزشی و توسعه اقدامات مشارکتی و ورزشی را همچون دیگر برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر در گلستان برشمرد.
منبع:

1401/03/08
23:43:24
5.0 / 5
139
تگهای خبر: آموزش , ثبت , خدمات , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک