مدیركل حفاظت محیط زیست استان اردبیل:

کارخانه پتروشیمی نمین پیوست زیست محیطی دارد

کارخانه پتروشیمی نمین پیوست زیست محیطی دارد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل اظهار داشت: کارخانه پتروشیمی نمین (آرتا انرژی) پیوست زیست محیطی دارد و مجوزهای لازم برای راه اندازی را از سازمان حفاظت محیط زیست دریافت کرده است.


حسن قاسم پور روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با اعلان اینکه تهیه پیوست زیست محیطی برای پروژه ها و طرح های مهم و بزرگ در امتداد اصل پیش گیری از تخریب محیط زیست لازمست، اضافه کرد: گرفتن مجوز محیط زیست برای این طرح ها و پروژه ها الزامی است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با تاکید بر این که بدون ارزیابی اثرات زیست محیطی، مجوز زیست محیطی برای هیچ واحد تولیدی و صنعتی صادر نمی گردد، بیان کرد: پیوست زیست محیطی کارخانه پتروشیمی نمین در سال ۱۳۹۷ در کارگروه مورد ارزیابی کارشناسان قرار گرفته و به تصویب رسیده و مجوز زیست محیطی برای آن صادر گردیده است.
وی با اشاره به این که حتی طرح خط انتقال گاز برای تامین خوراک مورد نیاز این واحد دارای پیوست زیست محیطی است، بیان کرد: علاوه بر کارخانه پتروشیمی، مجموعه شهرک تخصصی آرتا انرژی که کارخانه پتروشیمی نیز جزو این مجموعه است پیوست زیست محیطی و مجوز زیست محیطی دارد.
قاسم پور با اعلان اینکه مجوزهای زیست محیطی دارای ۲ مرحله راه اندازی و بهره برداری است، افزود: کارخانه پتروشیمی نمین تمامی مجوزهای لازم از مراجع مرتبط خصوصاً محیط زیست را برای راه اندازی دریافت کرده و به هنگام بهره برداری نیز باید تمامی شروط و ملاحظات زیست محیطی را رعایت کند چونکه در غیر اینصورت مجوز بهره برداری برای آن مجموعه صادر نخواهد شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل اشاره کرد: حفاظت و حراست از محیط زیست خط قرمز این اداره کل است. البته این به مدلول مخالفت با توسعه نیست و محیط زیست از توسعه پایدار حمایت می کند.
وی با اعلان اینکه توسعه پایدار بدون توجه به مولفه های محیط زیست امکان پذیر نیست، یادآورشد: وجود محیط زیست بکر و سالم موهبت الهی است و باید قدر این نعمت را دانست و در عین حال نباید فراموش کرد که داشتن محیط زیست پاک و عاری از هرگونه آلودگی نیازمند اراده ملی و مشارکت عمومی است.
قاسم پور با اعلان اینکه داشتن هوای پاک و محیط زیست سالم حقوق عامه بوده و حق الناس است، اظهار نمود: همه آحاد مردم باید برای داشتن هوای پاک و محیط زیست سالم تلاش کنند تا این امانت را به درستی به نسل های آینده تحویل دهیم.

1401/03/20
14:23:52
5.0 / 5
151
تگهای خبر: آلودگی , انرژی , حفاظت , خوراك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک