رییس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی اعلام كرد

بسته شدن دو سوم پنجره جمعیتی ایران

بسته شدن دو سوم پنجره جمعیتی ایران خرید و فروش حیوان خانگی: رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اظهار داشت: دو سوم پنجره جمعیتی به اتمام رسیده و هم اکنون تک ثلث پنجره جمعیتی باقی مانده است و در صورت وقوع تمام عوامل بعد از بسته شدن این پنجره، شانس ریکاوری پنجره جدید سه تا پنج دهه به طول می کشد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در جلسه استانی "خانواده و جمعیت" که امروز دوشنبه (۶ تیر) با دستور کار "بررسی آخرین وضعیت استان تهران" و با حضور استاندار تهران برگزار شد، با تکیه بر فرصت اندک برای افزایش جمعیت و ضرورت مداخله هوشمندانه در این راستا، اظهار داشت: شتاب سالمندی و هم نرخ جمعیتی در تغییر الگوی باروری در کشوری نظیر فرانسه بیشتر از هفت دهه طول کشید، در صورتیکه سرعت رشد ما در این حوزه کمتر از ۱۵ سال است.
وی با اشاره به اینکه اگر کشورهای غربی در ۱۱۰ سال این مسیر شتاب سالمندی را طی کردند ما در زمان کوتاه تری این مسیر را طی می نماییم، توضیح داد: همینطور باید به پایداری خانواده ها و تقلیل مصدومین حوادث ترافیکی در مورد افزایش جمعیت دقت نماییم. اغلب مصدومین حوادث ترافیکی تهران جوان و در سن باروری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بخش دیگر سخنان خود ضمن اشاره به امکان استفاده از نتایج مطالعات تطبیقی در دنیا، خاطرنشان کرد: این مطالعات نظیر طرح کشورهای روسیه و ژاپن خوب است و با بومی سازی، میتوان آنها را مورد استفاده قرار داد. همینطور همکاری دستگاهای مختلف و تضامین اجرایی لازم برای عملیاتی سازی مفاد قانون هم مهم می باشد.
وی با اشاره به اینکه همچون چالش های کرونا در تهران بحث "سالمندی" بود، افزود: باید به تجرد قطعی و طلاق هم دقت نماییم. تجرد قطعی شانس ازدواج را پایین می آورد و افراد مطلقه گاها به مدار فرزندآوری باز نمی گردند.
زالی در انتهای سخنان خود درباره اهمیت توجه به "کیفیت فرزندآوری" اضافه کرد: میتوان دانشجویان را به سمت ازدواج های ساده و به هنگام تشویق کرد تا کیفیت فرزندآوری در سطح نخبگان افزایش پیدا کند.
منبع:

1401/04/06
17:04:34
5.0 / 5
139
تگهای خبر: پزشك , طب , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک