دستگیری سارقی که خودش را به پلیس لو می داد

دستگیری سارقی که خودش را به پلیس لو می داد به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی رئیس پلیس پیشگیری تهران از دستگیری جیب بر بهشت زهرا و یک دزد کابل و همینطور انهدام یک باند سرقت از منزل اطلاع داد.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سرهنگ جلیل موقوفه ای ضمن اشاره به مأموریت های اخیر پلیس پیشگیری پایتخت، از دستگیری سارقان منزل در محله شهرک قدس اطلاع داد و اظهار داشت: تیم عملیات کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس در حال گشت زنی در این محدوده بودند که با بیان مرکز فوریت های ۱۱۰ در خصوص حضور باند سارقان منزل در یکی از خیابان ها وارد عمل شده و در نشانی اعلامی حاضر شدند. ماموران با حضور در محل یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ سفید رنگ روشن را در حالیکه راننده آن پشت فرمان آماده به حرکت بود مشاهده نمودند.

وی ضمن اشاره به این که در استعلام شماره پلاک خودرو مشخص شد پلاک خودرو سرقتی است، اضافه کرد: با بررسی های بیشتر مشخص شد که در ورودی منزل روبه روی خودرو باز است و برخی از افراد در منزل حضور دارند. در ادامه متهم بمحض رویت مأموران به سرعت از محل متواری شد که طی یک تعقیب و گریز خودرو متوقف و متهم دستگیر شد.

موقوفه ای افزود: بعد از بازگشت مجدد ماموران به محل سه نفر از سارقان مشاهده شدند که هنگام باخبرشدن از حضور مأموران از منزل خارج شدند و به صورت پیاده فرار کردند. در همین راستا هم پلیس به تعقیب آنان پرداخت. در این میان یکی دیگر از سارقان که قصد درگیری با استفاده از سلاح سرد با مأموران را داشت، دستگیر شد و دو نفر هم از محل متواری شدند.

به گفته رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ در بررسی از خودروی متهمان تعدادی آلات و ادوات سرقت، سلاح سرد، دو عدد پلاک سرقتی و دو دستگاه بی سیم کشف و ضبط شد. همینطور متهمان ۳۰ و ۳۸ ساله که بازداشت شدند به جرم خود و سرقت از منزل به همراه دو متهم متواری شده در شمال تهران معترف شدند. تحقیقات بیشتر برای کشف جرائم احتمالی متهمان و دستگیری متهمان فراری ادامه دارد.
جیب بر بهشت زهرا دستگیر شد
در ادامه موقوفه ای درباره پرونده سرقت در بهشت زهرا اظهار نمود: به دنبال افزایش سرقت لوازم شخصی شهروندان و خصوصا مسافران در محل بهشت زهرا(س) و اطراف صحن مطهر امام خمینی(ره) رسیدگی به مبحث و دستگیری سارق یا سارقان در دستورکار تیمی از ماموران کلانتری ۲۰۵ صحن مطهر قرار گرفت و گشت زنی ها بیشتر شد.

وی با اشاره به اینکه مأموران در تحقیقات و پی جویی های انتظامی مشخصات سارق را شناسایی نمودند اضافه کرد: در گشت زنی و با اطلاعات به دست آمده فردی که به صورت پیاده درحال پرسه زنی در اطراف حرم مطهر امام خمینی بود مورد شک ماموران قرار گرفت؛ متهم زیر نظر گرفته و مشاهده شد که سارق با غفلت یکی از شهروندان مبادرت به جیب بری کرده است. بنابراین ماموران وارد عمل شده و در عملیاتی غافلگیرانه متهم را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران خاطرنشان کرد: متهم ۴۵ ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و سرقت از شهروندان در بهشت زهرا(س) و اطراف حرم امام خمینی (ره) از شهروندان و خصوصا مسافران اعتراف کرد که تابحال پنج مالباخته شناسایی شده اند. تحقیقات بیشتر برای شناسایی دیگر مالباختگان ادامه دارد و پرونده و متهم به مرجع قضایی معرفی شده است.
دستگیری سارقی که خودش را به پلیس لو می داد
رییس پلیس پیشگیری تهران ضمن اشاره به دستگیری یک دزد کابل برق اظهار داشت: کلانتری ۱۷۹ خلیج فارس درحال گشت زنی در محله خلیج به فردی که با در دست داشتن کیسه ای درحال تردد بوده مشکوک شدند. متهم بمحض رویت ماموران با رهاکردن کیسه همراه خود به سرعت به صورت پیاده متواری شد و در ادامه در یک عملیات تعقیب و گریز متهم دستگیر شد. در بررسی داخل کیسه ای که رها کرده بود حدودا ۱۰۰ متر کابل مخصوص مخابراتی کشف شد.

وی افزود: متهم ۴۲ ساله در تحقیقات اولیه به بزه انتسابی و سرقت کابل از اداره مخابرات اعتراف کرد و در استعلام شماره تلفن وی مشخص شد که چندین مرتبه با ۱۱۰ تماس گرفته، سرقت کابل ها را اعلام نموده و سپس خود به سرقت آنها پرداخته است. تحقیقات بیشتر برای کشف جرائم احتمالی متهم ادامه داشته همینطور پرونده و متهم به مرجع قضایی معرفی شده اند.
سرقت و زورگیری با سلاح تقلبی
موقوفه ای در ادامه ضمن اشاره به یک فقره سرقت و زورگیری در محله سید خندان هم اظهار نمود: راننده و دو سرنشین یک دستگاه خودرو سواری در محل با تهدید سلاح گرم اموال با ارزش مالباخته را سرقت کرده بودند که در ادامه طرح مهار سارقان اجرا شد و با عنایت به گذشت زمان کمی از سرقت مشخصات به کلیه واحدها اعلام و سارقان که در یکی از خیابان های اطراف محل جرم درحال پرسه زنی بودند دستگیر شدند.

وی خاطرنشان کرد: در بررسی اولیه از داخل خودرو متهمان یک قبضه سلاح کلت کمری کشف و مشخص شد سلاح مذکور تقلبی بوده است. متهمان ۳۶ الی ۴۱ ساله در تحقیقات پلیسی به جرم انتسابی و سرقت با تهدید سلاح قلابی اعتراف کردند. تحقیقات بیشتر برای کشف جرائم احتمالی متهمان و شناسایی مال باختگان ادامه دارد و پرونده و متهمان به مرجع قضایی معرفی شده اند.
دستگیری سوداگر مرگ پیش از تحویل مواد مخدر
رییس پلیس پیشگیری تهران ضمن اشاره به دستگیری یک سوداگر مرگ اظهار نمود: روز گذشته کلانتری ۱۱۴ غیاثی درحال گشت زنی در محله غیاثی به فردی که با در دست داشتن کیف مشکی رنگی به صورت پیاده درحال تردد بوده و با رویت ماموران تغییر مسیر داده مشکوک شدند. متهم با رویت ماموران با پرتاب کیفی که در دست داشت از محل متواری شد که در یک تعقیب و گریز مأموران متهم را دستگیر کردند.

موقوفه ای افزود: در بررسی کیفی که متهم پرتاب کرده بود مقدار ۵۰۰ گرم مواد مخدر از نوع شیشه کشف و متهم ۳۵ ساله به بزه انتسابی و قصد تحویل مواد مخدر به فردی در میدان خراسان اعتراف کرد که با حضور در محل متهم دیگر دستگیر و به کلانتری منتقل شد. وی ضمن اشاره به سوابق متهمان و حبس در زندان اظهار داشت: متهمان برای سیر مراحل قانونی به دادسرا اعزام شدند.
1401/04/25
19:48:02
5.0 / 5
143
تگهای خبر: دام , لوازم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک