رئیس شورای شهر تهران تأكید كرد:

واگذاری ورزشگاه به استقلال و پرسپولیس منوط به مصوبه شورای شهر

واگذاری ورزشگاه به استقلال و پرسپولیس منوط به مصوبه شورای شهر خرید و فروش حیوان خانگی: رییس شورای اسلامی شهر تهران واگذاری ورزشگاه به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را منوط به مصوبه شورای شهر تهران دانست.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، مهدی چمران قبل از شروع هفتاد و هشتمین جلسه علنی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران درباب واکنش دبیر شورای عالی شهرسازی نسبت به مصوبه شورا در خصوص اضافه شدن یک طبقه برای بافت های فرسوده اظهار داشت: متأسفانه بافت فرسوده نسبت به سالهای قبل باوجود ساخت و سازهایی که در این بافت ها انجام شده بالا رفته و هم اکنون به حدود ۴۰۰۰ هکتار رسیده است.
وی ادامه داد: در گذشته در رابطه با اضافه شدن یک طبقه بافت فرسوده در دوره چهارم مصوبه ای داشتیم اما عمده مشکل بافت فرسوده بحث ریزدانه بودن زمین ها و عدم امکان تامین پارکینگ است که در حقیقت نمی توانند پارکینگ را برای همه واحدها تامین کنند. در مصوبه اخیر نیز تاکید شده که باید به شکلی عمل شود که پارکینگ برای یک طبقه اضافه حتما تامین شود. البته در این مصوبه سهم کمتری برای پارکینگ اختصاص پیدا کرده است.
چمران درباب ایراد گرفته شده به این مصوبه اظهار داشت: اساسا موضوع بوسیله کمیسیون ماده ۵ به شورای عالی شهرسازی ارجاع داده خواهد شد و در آنجا تصمیم گیری نهایی انجام می شود. اگر در محله ای بافت فرسوده بطور کامل نوسازی شود مشکلاتی همچون عدم تامین پارکینگ، فضای سبز و تعریض معابر حل و فصل خواهد شد؛ اما اگر بازسازی ها بصورت تک تک باشد این مشکلات همچنان باقی خواهد ماند. البته در کل این ساخت و سازها در بافت های فرسوده تأثیر چندانی ندارد و افزایش یک طبقه در بافت فرسوده نیز برای شهرداری درآمدی نخواهد داشت.
رییس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوالی درباب واگذاری دو ورزشگاه امام رضا (ع) و شهید کاظمی به دو باشگاه پرسپولیس و استقلال اظهار داشت: حتما این واگذاری باید پروسه قانونی خودرا طی نماید و با مصوبه شورای صورت گیرد. پیگیری های ما حاکی از این است که وزارت ورزش در قبال این واگذاری ها زمینی را آماده کرده که با شهرداری تهاتر کند ولی باید قیمت گذاری و بررسی های لازم صورت گیرد و در نهایت بعد از انجام پروسه قانونی این کار عملیاتی شود.
منبع:

1401/04/26
10:12:08
5.0 / 5
122
تگهای خبر: دام , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک