خطر انقراض گونه های جهانی فراتر از تصور است

خطر انقراض گونه های جهانی فراتر از تصور است کارشناسان در یک بررسی که نتایج آن در مجله فرانتیر انتشار یافت، اعلام کردند: خطر انقراض گونه های جهانی امکان دارد خیلی بیشتر از آن چه باشد که قبلا تصور می شد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، نتایج یک پژوهش جدید نشان می دهد: خطر انقراض همه گونه های روی زمین امکان دارد بسیار بالاتر از آن چه باشد که پیش از این تصور می شد. همینطور بررسی تنوع زیستی حاکی از آنست حدود ۳۰ درصد از گونه ها در سطح جهان از سال ۱۵۰۰ در معرض خطر یا انقراض قرار گرفته اند.
در این بررسی از ۳۳۳۱ متخصص تنوع زیستی از ۱۱۳ کشور خواسته شد تا میزان از میان رفتن تنوع زیستی جهانی در گذشته و آینده و همینطور رتبه بندی عواملی که گونه ها را به سمت تهدید یا انقراض جهانی سوق می دهند، تخمین زنند.
این کارشناسان که همگی مطالعات قابل توجهی در مورد تنوع زیستی منتشر نموده اند، عوامل از میان رفتن تنوع زیستی جهانی را هم رتبه بندی کردند و اثرات آن بر اکوسیستم ها و مردم را تخمین زدند.
به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، گزارش قبلی سازمان ملل در سال ۲۰۱۹ که توسط ۱۴۵ کارشناس از ۵۰ کشور گردآوری شده بود، نشان داد: حدود ۱۲.۵ درصد از همه گونه های روی زمین یا حدود یک میلیون گونه از سال ۱۵۰۰ در معرض خطر یا انقراض قرار داشته باشند.1401/04/29
12:25:03
5.0 / 5
116
تگهای خبر: انقراض , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک