رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت كودك خبر داد

ساماندهی کودکستان های بدون مجوز

ساماندهی کودکستان های بدون مجوز خرید و فروش حیوان خانگی: رییس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک آخرین وضعیت ساماندهی و صدور مجوز برای کودکستان های بدون مجوز و یا تحت پوشش نهادهای دیگر را تشریح نمود.


مجتبی همتی فر در گفت و گو با ایسنا، در اینباره اظهار نمود: بخش عمده ای از مهدهای کودک تحت مجوز سازمان بهزیستی کشور بودند و وقتی به سبب مصوبه تاسیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، مهدهای بهزیستی به آموزش وپرورش منتقل شدند، بانک اطلاعاتی شان نیز منتقل شده و به عبارت دیگر این مهدها با همین مجوزها منتقل می شوند و تکلیف این مهدها مشخص است.
وی اضافه کرد: اما مهدکودک هایی داریم که تحت پوشش نهادهای دیگر اداره می شدند که در این گروه ها بخشی بدون مجوز بودند و قسمتی دیگر با مجوزهای متفرقه فعالیت می کردند.
رییس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک با اشاره به اینکه ذیل سیاست ساماندهی مراکز، درحال دریافت اطلاعات لازم از استانها هستیم اظهار داشت: در نهایت این کودکستان ها باید متناسب با استانداردهای جدید، مجوز از سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک گرفتن کنند.
همتی فر ضمن اشاره به تکلیف قانون جوانی جمعیت و پشتیبانی از خانواده و برنامه تحول دولت در خصوص فراهم کردن فضای نگهداری از کودکان در نهادهای دولتی و شرکتها برای استفاده مادران شاغل اظهار داشت: درخواست های مختلفی در این حوزه به سازمان رسیده است که آنها را به پس از تدوین آئین نامه ها موکول کرده ایم تا بتوانیم این مراکز را در پروسه مجوزدهی قرار دهیم.
وی ادامه داد: این مراکز نیز تحت عنوان کودکستان مجوز خواهند گرفت و تفاوتشان با کودکستان های بخش غیردولتی در این است که یا تمام عناصرش ازطریق یک سازمان اداره می شود و کودکستان مستقر در یک نهاد دولتی است و یا مجوز حقوقی را آن سازمان گرفته، اما از خدمات بخش غیردولتی ذیل آن مجوز استفاده می نماید.
منبع:

1401/05/08
10:23:34
5.0 / 5
190
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دام , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک