فاضلاب شهری فریدونکنار یک گام تا کلنگ زنی

فاضلاب شهری فریدونکنار یک گام تا کلنگ زنی به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی فاضلاب شهری فریدونکنار که از ۱۰ سال قبل بعنوان یکی از مطالبات بر حق مردم این دیار مطرح شده بود حالا با بیان واگذاری زمین پنج هکتاری در منطقه برای ساخت تصفیه خانه یک گام تا کلنگ زنی رسمی فاصله دارد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، سال هاست اهالی شهر گردشگری و اقتصادی فریدونکنار از مشکل نبود فاضلاب شهری و مشکلات زیست محیطی رنج می برند و از ۱۰ سال قبل راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب در دستور کار مسئولان اجرایی استان قرار گرفته بود که به علت فقدان اراده برای تأمین زمین و جانمایی اجرا، این طرح در حد شعار و مسکوت باقی مانده بود.
باتوجه به جمعیت حدود ۷۶ هزارنفری ساکن در این شهر و جوابگو نبودن زیرساخت ها برای جمع آوری فاضلاب در منطقه، بحث راه اندازی تصفیه خانه در مسافرت شهرستانی ۱۹ خرداد استاندار مازندران به فریدونکنار بار دیگر در دستور کار قرار گرفت و پس از گذشت حدود ۵۲ روز از آخر این سفر، مدیرعامل شرکت آب و فاصلاب شهری مازندران از تخصیص زمین پنج هکتاری برای اجرای این طرح خبر می دهد تا پس از یک دهه مطالبات به حق شهروندان دیار پرندگان مهاجر در گام جدید قرار گیرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مازندران روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در بودجه سال ۱۴۰۰ از محل ماده ۲۳، تصفیه خانه فاضلاب فریدونکنار دارای ردیف اعتباری شد و با پیگیری های استاندار مازندران در ماه های گذشته جذب زمین برای جانمایی راه اندازی این طرح در دستور کار قرار گرفت.
بهزاد برارزاده خاطرنشان کرد: ۱۷۵ کیلومتر طرح فاضلاب شهری فریدونکنار بزودی در دست اجرا قرار خواهد گرفت و برای تحقق این برنامه در زمان حاضر ۱۵ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی با بیان این که، با تکمیل این طرح در کنار رفع مشکل فاضلاب جمعیت ۷۶ هزار نفری شهروندان فریدونکناری، دغدغه فاضلاب شهری شهروندان غرب بابلسر از بابلرود تا فریدونکنار با جمعیت تقریبی ۱۰۰ هزار نفر هم برطرف خواهد شد، اظهار داشت: طبق برآوردهای انجام شده برای تکمیل این طرح حدود ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران ضمن اشاره به آغاز کلنگ زنی و اتمام طرح فاضلاب شهری فریدونکنار، افزود: بزودی عملیات اجرایی خط انتقال فاضلاب آغاز و زمان تکمیل تمامی گام های این طرح در یک دوره زمانی پنج ساله پیشبینی شده است.
فریدونکنار یکی از شهرستان های ساحلی استان مازندران است که برپایه آخرین سرشماری نفوس و مسکن ۸۰ هزار و ۱۵۴ نفر جمعیت دارد.

1401/05/12
08:54:52
5.0 / 5
178
تگهای خبر: آب , پرندگان , زیست محیطی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک