بارش تابستانی بخشی از منابع آب تالاب های فارس را تأمین کرد

بارش تابستانی بخشی از منابع آب تالاب های فارس را تأمین کرد به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس اعلام نمود: بعد از چندین دوره متوالی خشکسالی های استان فارس، بارش تابستانی اخیر، تاثیر مثبتی در تأمین منابع آبی تالاب ها، کاهش میزان گرد و غبار و افزایش نسبی رطوبت هوا داشته است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، نبی الله مرادی پنجشنبه در اینباره اضافه کرد: در چند سال گذشته اغلب تالاب های استان به علت خشکسالی و کمبود بارش خالی از آب بوده اند که در بارندگی اخیر اغلب تالاب ها از وضعیت کاملا خشکی که داشتند به تناسب بارندگی نمدار و یا نسبتا کمی آبگیری شده اند.
معاون محیط زیست طبیعی عنوان کرد: همین وضعیت سبب مهار کانون های گرد و غبار بوده و به علت افزایش رطوبت نسبی هوا، کاهش احتمال خطر آتشسوزی ناشی از خشکسالی ها را در مقطع زمانی کوتاه به دنبال خواهد داشت.
مرادی خاطرنشان کرد: بارندگی های اخیر بیشتر به صورت رگباری و منطقه ای صورت گرفت و بنا بر اعلام میزان بارش توسط سامانه هواشناسی استان فارس، بیشترین جمع بارندگی در حوضه آبریز شهرستان های تالابی در شهرستان نورآباد ممسنی به میزان ۱۳۶.۹ میلیمتر و پایین ترین میزان در شیراز به میزان ۷.۶ میلیمتر بوده و بر اساس برآورد کارشناسان شرکت سهامی آب منطقه ای، حدودا بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیمتر آب وارد تالاب های استان شده است.
وی اظهار نمود: بیشترین میزان آبگیری در تالاب بختگان و آباده طشک و تالاب برم شور بوده و همچنان تالاب های آب شیرین (تالاب کافتر، ارژن، هفت برم و پریشان) پایین ترین میزان آبگیری را داشته اند.
معاون محیط زیست طبیعی اعلام نمود: درصد میزان آبگیری تالاب ها هم توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان و بعد از به روز رسانی تصاویر ماهواره ای و تحلیل آنها اعلام خواهد شد.منبع:

1401/05/15
10:03:40
5.0 / 5
39
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک