سلاجقه:

بذل جان، آبرو و مال در راه محافظت از محیط زیست در حکم مجاهدت است

بذل جان، آبرو و مال در راه محافظت از محیط زیست در حکم مجاهدت است به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: بذل جان، آبرو و مال در راه محافظت از محیط زیست پرارزش و در حکم مجاهدت است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از خبرگزاری ایرنا از سازمان حفاظت محیط زیست، علی سلاجقه در مراسم گرامیداشت محیط بان شهید برومند نجفی، با تسلیت شهادت این شهید محافظت از طبیعت و محیط زیست ایران زمین، اظهارداشت: محیطبان شهید برومند نجفی با آنکه از همکاران قراردادی سازمان حفاظت محیط زیست بود اما همواره برای محافظت از طبیعت و محیط زیست کشور پرکار ظاهر می شد و سرانجام هم جانش را در این راه در طبق اخلاص گذاشت.
وی ضمن اشاره به دشواری های پیشه محیط بانی، اظهار داشت: همه محیط بانان ما در گوشه و کنار این سرزمین در شرایط سخت آب و هوایی، توپوگرافی و حتی جیره ای به امر حفاظت و پاسداری از محیط زیست مشغول هستند.
معاون رئیس جمهوری با اشاره به اینکه همه ما نسبت به محیط زیست و منابع طبیعی کشور مسئول هستیم، خاطرنشان کرد: یک نفر در راه محافظت از محیط زیست جانش را در طبق اخلاص می گذارد، یک نفر آبروی خویش را و دیگری هم سرمایه های مادی اش را که هر سه اینها پرارزش و در حکم مجاهدت هستند.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: شهادت این محیط بانان عزیز، مسئولیت ما را در حفظ و صیانت از میراث طبیعی و زیست محیطی کشورمان افزون تر می کند.
وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به کلید واژه هایی چون ولایتمداری، عدالت پروری، ظلم ستیزی و فسادستیزی که در احکام رئیس جمهوری برای انتصاب اعضای هیات دولت و مدیران کشور، مورد تاکید قرار می گیرد، اظهار داشت: این کلیدواژه ها خط مشی ما و مسیر حرکت ما در سازمان حفاظت محیط زیست را ترسیم می کنند و ما بر خود فرض می دانیم که در جهت تحقق آنها گام برداریم، ولو این که در این راه از جان، آبرو و مال خود بگذریم.
معاون رئیس جمهور در ادامه ضمن اشاره به روند پرونده شهید برومند نجفی، تصریح کرد: بعد از اتفاقی که برای محیطبان ما افتاد و حکم قصاصی که در دادگاه برایش صادر شد، از تمام ظرفیت های استانی و ملی برای اثبات بی گناهی و شکستن حکم استفاده کردیم و به موازات آن سعی کردیم که با حمایت مقامات استانی، ریش سفیدان منطقه و متنفذان محلی، رضایت خانواده مقتول را جلب نماییم.
وی اضافه کرد: بر این اساس، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست چندین بار به استان کرمانشاه سفر کرد و خود من هم یک مرتبه به این استان رفتم و یکبار هم تلفنی با پدر مقتول صحبت کردم.
سلاجقه خاطرنشان کرد: باآنکه سرانجام این حکم در دادگاه شکسته شد و اعاده دادرسی انجام شد اما متاسفانه اتفاقی تلخ رقم خورد و محیطبان ما به درجه رفیع شهادت نایل شد.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به پیگیری های گسترده ای که برای روشن شدن ابعاد این جنایت و دستگیری و محاکمه عاملین آن انجام داده است، تصریح کرد: ما حتما به پیگیری های خود تا حصول نتیجه ادامه خواهیم داد و امیدواریم مسببین این حادثه تلخ هرچه سریعتر دستگیر و محاکمه شوند.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از خبرگزاری ایرنا، شامگاه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ حدود ساعت ۲۱: ۳۰ در منطقه حفاظت شده بیستون کرمانشاه حادثه ای رخ داد. بدین سان که با وصول خبری به مسئول منطقه در خصوص حضور تعدادی شکارچی غیر مجاز در منطقه، محیط بان «برومند نجفی» به همراه سه محیط بان و مدیر حراست اداره کل، جهت بررسی شرایط به منطقه رجوع می کند که با یک دستگاه خودروی پراید حامل ۶ مظنون به شکار غیر مجاز درحال خروج از منطقه مواجه می شوند و پس از عدم تمکین راننده خودرو به فرمان ایست مأموران و کوشش برای زیر گرفتن یکی از آنها، درگیری رخ داده و گلوله اسلحه برومند نجفی سهواً به جای لاستیک، به یکی از سرنشینان (فلاحی) برخورد می کند که در اثر خونریزی زیاد، منجر به فوت او می شود.
بعد از آن، نجفی دستگیر و حکم قصاص وی صادر می شود البته با تلاش سازمان حفاظت محیط زیست اجرای حکم متوقف شده بود اما در ۲۲ مرداد ماه نخستین دادگاه اعاده دادرسی محیط بان نجفی بود که پس از خارج شدن از دادگاه و رفتن به سمت زندان، پدر فلاحی با شلیک اسلحه باعث شهادت این محیط بان شد.


منبع:

1401/05/30
12:15:56
5.0 / 5
29
تگهای خبر: آب , حفاظت , دام , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک