سلاجقه:

زمان طفره رفتن از اجرای سیاست های ابلاغی رهبری در زمینه محیط زیست گذشته است

زمان طفره رفتن از اجرای سیاست های ابلاغی رهبری در زمینه محیط زیست گذشته است به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: دیگر زمان طفره رفتن از اجرای سیاست های ابلاغی رهبری در زمینه محیط زیست گذشته است و دستگاهها نفود اعتبار را بهانه نکنند، سازمان محیط زیست این اجازه را نمی دهد.


به گزارش خبرنگار محیط زیست ایرنا، علی سلاجقه روز یکشنبه در اولین همایش سیاست های کلی نظام در زمینه محیط زیست اضافه کرد: امیدواریم تمام دستگاهها در روند اجرای سیاست های ابلاغی رهبری در زمینه محیط زیست بسیج شوند.

وی اظهارداشت: تمام دستگاهها مکلف به اجرای این سیاست ها هستند و سازمان محیط زیست هم بر اجرای آنها نظارت می کند بر این اساس روند اجرای سیاست ها را در یک بازه ۳ ماهه ارزیابی خواهیم کرد.

سلاجقه اظهار داشت: بحث سیاست های ابلاغی رهبری در زمینه محیط زیست پس از قانون اساسی و اصل پنجاهم آن با اهمیت ترین سیاست برای حفظ محیط زیست است اما از آن غفلت کردیم و از این ظرفیت عالی آنطور که باید بهره نبردیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: ۷ سال از ابلاغ این سیاست ها گذشته است شاید دستگاهها بگویند تا حدی خودرا با اصول ۱۵ گانه سیاست ها انطباق داده آمد اما در عمل اتفاق خاصی نیفتاده است چون اگر اینطور بود امروز در حوزه محیط زیست یک گام جلوتر بودیم.

وی با اشاره به این که سیاست ها را به قانون تبدیل نماییم، اضافه کرد: در تلاشیم با بهره گیری از ظرفیت تمام دستگاه های اجرائی بندهای آنرا به خوبی اجرا نماییم و مقرر است تا یک ماه دیگر کتابچه شاخص ها در سیاست ها تهیه شود که در آن وظایف دستگاهها مشخص شده و سازمان محیط زیست برمبنای آن عملکرد ها را ارزیابی می نماید.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اشاره کرد: مدیران استانی سازمان هم مکلفند نقشه راه خودرا برمبنای سیاست های ابلاغی تهیه کنند. در حقیقت سیاست ها نقشه راه سازمان و تمام دستگاه های اجرائی کشور است.

سلاجقه اظهار داشت: همین طور برنامه هفتم توسعه مبتنی بر سند تحولی دولت یک راهبرد و فرصتی عالی در امتداد اجرای بندهای سیاست ابلاغی خواهد بود.


منبع:

1401/06/20
23:15:10
5.0 / 5
28
تگهای خبر: حفاظت , طب , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک